Lämmin kiitos seminaariin osallistuneille!
Seminaarissa esiteltyjä materiaaleja
Hyviä käytänteitä kentältä – katso video
Opetus- ja kulttuuriministeriön valtakunnallinen ammatillisen koulutuksen seminaari (VAKS) järjestetään ammatillisen koulutuksen järjestäjien johdolle, luottamushenkilöille ja keskeisille sidosryhmille 15.-16.11.2022 Joensuussa Sokos Hotel Kimmelissä.
Ammatillinen koulutus tehdään yhdessä!
Tiedossa on ajankohtaisia asioita ammatillisesta koulutuksesta, mielenkiintoisia keskusteluja, vaikuttamista ja verkostoitumista.
Tule iloiseen Pohjois-Karjalaan!
#VAKS2022
Ilmoittautuminen
Seminaari järjestetään Joensuussa Sokos Hotel Kimmelissä (Itäranta 1, Joensuu).
Osallistumismaksu (2 pv) ilman majoitusta on 390 € (+ alv 24 %).
Osallistumismaksu etäyhteydellä on 300 € (+ alv 24 %).
Osallistumismaksuun kuuluvat seminaariohjelma ja -materiaalit sekä ohjelman mukaiset tarjoilut. Ilmoittautuminen päättyy 31.10.2022.
Majoitus
Sokos Hotel Kimmelistä on varattu majoituskiintiö ajalle 14.-16.11.2022
Standard -huoneet:
135 €/vrk yhden hengen huone
155 €/vrk kahden hengen huone
Sokos Hotel Vaakunasta on varattu majoituskiintiö ajalle 14.-16.11.2022
Standard -huoneet:
127 €/ vrk yhden hengen huone
147 €/vrk kahden hengen huone
Osallistuja varaa ja maksaa majoituksen itse www.sokoshotels.fi varauskoodilla BOKM 31.10.2022 mennessä tai hotellin varaustilanteen mukaan.
Majoitushintaan kuuluu runsas buffet-aamiainen. Huoneet ovat käytettävissä tulopäivänä klo 15.00 ja huoneiden luovutus lähtöpäivänä klo 12.00. Huonehinnoista S-card palveluedut, mutta ei S-bonuksia.
Liikenneyhteydet
Lentoaikataulu (30.10.2022 alkaen)
Helsinki – Joensuu klo 6.35 – 7.40
Joensuu – Helsinki klo 18.20 – 19.25
Juna-aikataulu
Helsinki – Joensuu klo 6.57 – 11.41
Joensuu – Helsinki klo 15.11 – 19.45
Linja-autokuljetus on järjestetty Joensuun lentokentältä 15.11.2022 ja takaisin seminaarin päätyttyä 16.11.2022. Juna-asema sijaitsee Sokos Hotel Kimmelin välittömässä läheisyydessä. Autojen pysäköintimahdollisuus löytyy Sokos Hotel Kimmelin vastapäätä sijaitsevasta parkkihallista.
Peruutukset ja muutokset
Terveysturvallisuuden varmistamiseksi noudatamme viranomaisten ohjeita ja suosituksia tapahtumajärjestäjille.
Peruutuksen voi tehdä maksutta kaksi viikkoa ennen tilaisuutta (viimeistään 1.11.2022). Jos peruutus tehdään myöhemmin peritään koko osallistumismaksu.
Peruutukset, muutokset ja lisätiedustelut viestinta@riveria.fi
Yhteystiedot

