Ajankäyttöä voi hallita, aikaa ei – 10 vinkkiä parempaan ajankäyttöön // kesäyliopisto
Aika ja paikka 19.4.2023 klo 13–15, verkkokoulutus
Kouluttaja KTM Jenni Rissanen
Hinta 65 €, arvonlisäveroton kesäyliopiston koulutus
Viimeinen ilmoittautumispäivä 05.04.2023
Sisältö
Onko arki väsyttävää säntäilyä? Tuntuuko, että teet paljon, mutta et saa tarpeeksi aikaan? Rytmittääkö päiväsi sähköposti vai oletko itse kalenterisi herra? Hektinen työelämä ja eri kanavien tarjoama tietotulva stressaa monia. Ajanhallinta ja itsensä johtaminen ovat tulevaisuudessa yhä tärkeämpiä työelämätaitoja. Tässä koulutuksessa et saa taikasauvaa, jota napauttamalla saat kaiken hoitumaan kuin tanssi. Ajanhallinnan taitoja voi kuitenkin harjoitella kuten mitä tahansa muitakin taitoja: oppiminen, uusien tapojen kokeilu ja sinnikäs harjoittelu tuovat tuloksia.
// Miksi tulla ajanhallintakoulutukseen?
- Sinulla on usein kiire.
- Et saa tarpeeksi / mitään aikaan.
- Olet väsynyt.
- Olet stressaantunut.
- Aika ei riitä asioihin, joita haluaisit tehdä.
- Sinulla on vaikeuksia keskittyä.
// Koulutuksen sisältöä
- Voimavarojen merkitys ja niiden kerryttäminen tai tuhlaaminen
- Ketteryyttä ja rohkeaa priorisointia työtehtävien hoitamiseen
- 10 lifehackia asiantuntijatyön ajanhallinnan kehittämiseksi
- Koulutuksesta saat käyttöösi työkaluja ja vinkkejä, jotka voit viedä heti
Koulutus on osallistava ja aktivoiva ja sen tavoitteena on, että osallistujat saavat mukaansa heti omassa arjessa sovellettavia käytännön taitoja.
// Kouluttaja
KTM Jenni Rissanen antaa osallistujille konkreettisia työkaluja oman ajanhallinnan ja tavoitteiden hallintaan. Jennin koulutukset ovat hyvin käytännönläheisiä: tavoitteena on auttaa osallistujia löytämään sopivia työkaluja omien tavoitteiden saavuttamisen tueksi. Kahden pienen lapsen äidille ruuhkavuodet sekä työ- ja kotiarjen kaaoksen harjalla surffaaminen on tuttua.
Jennillä on yli 15 vuoden tausta IT-alalta. Hän on toiminut yrittäjänä vuodesta 2016: Paju Consulting auttaa asiakkaitaan onnistumaan IT- ja digihankkeissa. Liiketoiminnan kehittämisen, muotoilun ja markkinoinnin lisäksi Jenniä innostaa pehmeämmät ihmisasiat: viestintä, ihmisten käyttäytyminen ja hyvinvointi sekä johtaminen. Näihin liittyen Jenni on suorittanut life coach -tutkinnon, ja hän coachaa yksityishenkilöitä ja valmentaa myös yrityksissä.

Life coach, KTM Jenni Rissanen
Lisätietoja koulutuksen sisällöstä
koulutussuunnittelija Marja Hyttinen | marja.hyttinen@riveria.fi | 050 374 1066
Ilmoittaudu koulutukseenIlmoittautumislomake
Apua ilmoittautumiseen
Kesäyliopisto p. 013 244 2540 // kesayliopisto@riveria.fi
koulutussuunnittelija Marja Hyttinen | marja.hyttinen@riveria.fi | 050 374 1066
Kaikki täydennyskoulutukset