Yhteystiedot Hanketoiminta Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Kitee

Kitee

Jaa

Savikontie 13, 82500 KITEE

Kiteen koulutusyksikössä tarjolla mm. koulutuksia

Kiteen koulutusyksikön päällikkö on Eija Tuupanen-Laakkonen.

Yhteystiedot

Kone-, metalli- ja muoviala (koneistaja, levyseppähitsaaja)

Jorma Kareinen
koulutuspäällikkö 0504096015 jorma.kareinen@riveria.fi

Liiketoiminta-ala

Heikki Hujanen
koulutuspäällikkö 0505540974 heikki.hujanen@riveria.fi

Maatalousala (eläintenhoitaja, maaseutuyrittäjä)

Pirjo Korhonen
koulutuspäällikkö 0505234262 pirjo.korhonen@riveria.fi

Rakennusala (talonrakentaja)

Aki Hankilanoja
koulutuspäällikkö 0503731075 aki.hankilanoja@riveria.fi

Ravintola- ja catering-ala (kokki)

Rauno Peura
koulutuspäällikkö 0503587680 rauno.peura@riveria.fi

Sosiaali- ja terveysala (lähihoitaja)

Eija Tuupanen-Laakkonen
koulutuspäällikkö 0505865062 eija.tuupanen-laakkonen@riveria.fi

Sähkö-, ja automaatioala (automaatioasentaja, sähköasentaja)

Juha Liiten
koulutuspäällikkö 0505514281 juha.liiten@riveria.fi

Kaikki alat

Hannele Kasurinen
opinto-ohjaaja 0504074852 hannele.kasurinen@riveria.fi

Kuraattori Miia Kattelus-Uuksulainen
p. 013 3305354, miia.kattelus-uuksulainen@siunsote.fi