In English Russian Yhteystiedot Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Tutustu ammatillisiin koulutusvaihtoehtoihin

Jaa
Etusivu > Hakijalle > Tutustu ammatillisiin koulutusvaihtoehtoihin

Tutustu ammatillisiin koulutusvaihtoehtoihin

Koulutustutustumiset voidaan toteuttaa yksilöllisesti, pienryhmä- tai luokkatutustumisina. Tutustumiset järjestetään pääsääntöisesti keskiviikkoisin. Tapauskohtaisesti voidaan poiketa tästä. Niistä tarkemmin tutkintokohtaisesti.

Tutustuminen sovitaan ko. alan yhteyshenkilön kanssa puhelimitse hyvissä ajoin, kuitenkin viimeistään 2 viikkoa ennen toivottua ajankohtaa. Näin toimitaan myös pidemmissä tutustumisjaksoissa.

Lähettävä taho suunnittelee tutustumisen tavoitteet ja sisällön sekä huolehtii tutustujan perille pääsemisestä. Lähettävä taho lähettää yhteyshenkilölle tutustujaa koskevat tiedot sähköpostitse osoitteella: etunimi.sukunimi@riveria.fi. Näitä tietoja voivat olla muun muassa tavoitteet, mahdolliset lähetettävät asiakirjat sekä ruokailuun liittyvät erityistiedot.

Koulutusalat/yhteyshenkilöt

Mikko Rytiniemi, mikko.rytiniemi@riveria.fi, p. 050 577 7067
Joensuu | Peltola

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Timo Eerikäinen, timo.eerikainen@riveria.fi
p. 050 329 6528
Joensuu | Peltola

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Hiusala
Tiina Makkonen, tiina.makkonen@riveria.fi, p. 050 566 4299
Joensuu | Peltola

Kauneudenhoitoala
Heli Mäkisalo, heli.makisalo@riveria.fi, p. 050 466 7476
Joensuu | Peltola

Pekka Martikainen, pekka.martikainen@riveria.fi, p. 050 430 0530

Merja Mäenpää, merja.maenpaa@riveria.fi, p. 050 431 9098

Tommi Hirvonen, tommi.hirvonen@riveria.fi, p. 050 572 2179
Joensuu | Peltola

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Miska Huttunen, miska.huttunen@riveria.fi, p. 050 371 5109
Outokumpu

Antti Piironen, antti.piironen@riveria.fi, p. 050 411 1795
Outokumpu

Eveliina Hiltunen, eveliina.hiltunen@riveria.fi, p. 050 911 4781
Joensuu |Peltola

Tommi Hilli, tommi.hilli@riveria.fi, p. 050 577 7691
Joensuu | Peltola

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Veli-Matti Riikonen, veli-matti.riikonen@riveria.fi, p. 050 577 7106
Joensuu | Jukolankatu

Perttu Haimilahti, perttu.haimilahti@riveria.fi, p. 050 477 7338
Joensuu | Jukolankatu

Maatalousala
Hanna Nevalainen, hanna.nevalainen@riveria.fi, p. 050 4411 044
Joensuu | Peltola

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Puutarha-ala
Helena Jämsen, helena.jamsen@riveria.fi, p. 050 308 9864
Joensuu | Peltola

Sanna Karstikko, sanna.karstikko@riveria.fi, p. 050 911 3439
Joensuu | Niskala

Antti Piironen, antti.piironen@riveria.fi, p. 050 411 1795
Outokumpu

Risto Julkunen, risto.julkunen@riveria.fi, p. 050 455 8342
Joensuu

Mikko Saarimaa, mikko.saarimaa@riveria.fi, p. 050 349 7172
Valtimo

Matti Suomalainen, matti.suomalainen@riveria.fi, p. 050 3388 960
Joensuu | Peltola

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Puhtauspalvelut
Tanja Kuosmanen, tanja.kuosmanen@riveria.fi, p. 050 502 0354
Joensuu | Peltola

Kiinteistönhoitaja
Mikko Härkönen, mikko.harkonen@riveria.fi, p. 050 380 9655
Joensuu | Peltola

Marko Vänskä, marko.vanska@riveria.fi, p. 050 3401885
Peltola

Kivi- ja talonrakentaja
Ari Hurskainen, p. 050 432 2109
Joensuu | Peltola

Maarakennuskoneen kuljetus
Marko Kokkonen, marko.kokkonen@riveria.fi, p. 050 438 4480
Joensuu | Jukolankatu

Talonrakennus
Simo Viskari, simo.viskari@riveria.fi, p. 050 4701512
Joensuu | Peltola

Jukka Luoto, jukka.luoto@riveria.fi, p. 050 5234375
Kitee

Pasi Pulkkinen, pasi.pulkkinen@riveria.fi, p. 050 5234291
Lieksa

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Tarja Piitulainen, tarja.piitulainen@riveria.fi, p. 050 520 1748
Joensuu | Niskala

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Kaija Iljala, kaija.iljala@riveria.fi, p. 050 551 3960
Joensuu | Peltola

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Pirjo-Anneli Hämäläinen-Kainulainen, pirjo-anneli.hamalainen-kainulainen@riveria.fi, p. 050 365 7104
Outokumpu

Tommi Puustinen, tommi.puustinen@riveria.fi, p. 040 043 8287
Joensuu | Peltola

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Juha Liiten, juha.liiten@riveria.fi, p. 050 551 4281
Lieksa

Anna-Kaisa Räsänen, anna-kaisa.rasanen@riveria.fi, p. 050 523 4261
Joensuu | Peltola

Mika Laatikainen, mika.laatikainen@riveria.fi, p. 050 531 3050 (lavasterakentaminen)
Outokumpu

Jorma Käyhkö, jorma.kayhko@riveria.fi, p. 050 530 6295
Joensuu | Peltola

Mika Laatikainen, mika.laatikainen@riveria.fi, p. 050 531 3050

Anna-Kaisa Räsänen, anna-kaisa.rasanen@riveria.fi, p. 050 523 4261
Joensuu | Peltola

Elektroniikka-asentaja | Hyvinvointiteknologia-asentaja
Tommi Puustinen, tommi.puustinen@riveria.fi, p. 040 043 8287
Joensuu | Peltola

IT-tukihenkilö | Ohjelmistokehittäjä
Kalle Laakso, kalle.laakso@riveria.fi, p. 050 349 0792
Joensuu | Peltola

Marko Ruotsalainen, marko.ruotsalainen@riveria.fi, p. 050 310 0497
Peltola

Anne Tolvanen, anne.tolvanen@riveria.fi, p. 050 372 8302
Joensuu, Niskala

Mikko Stranden, mikko.stranden@riveria.fi, p. 050 591 8786
Kitee

Teuvo Tervo, teuvo.tervo@riveria.fi, p. 050 339 6201
Nurmes

Tutustu koulutustarjontaan!

Muutokset mahdollisia.