In English Russian Yhteystiedot Hanketoiminta Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Karoliina Kolehmainen
Yhteishaun 2019 opiskelijavalinnat

Onnea valituille!

Jaa
Etusivu > Ajankohtaiset > Yhteishaun 2019 opiskelijavalinnat

Riveriaan valittiin yli tuhat uutta opiskelijaa

Yhteishaussa 2019 opiskelemaan valitut ovat saaneet keskiviikkona 13.6. sähköpostitse tiedon valinnasta. Heille lähtee myös kutsukirje postitse.

Yhteensä uusia opiskelijoita Riveriaan valittiin 1093, kun hakijoita oli 1166. Aloituspaikkoja oli 1476.

Valittujen tulee ottaa opiskelupaikkansa vastaan 27.6. mennessä tällä lomakkeella.
Opiskelu alkaa 7.8.

Opetushallitus lähettää valitsematta jääneille jälkiohjauskirjeen. Riveriaan voi hakeutua Jatkuvan haun kautta läpi vuoden.

Tervetuloa opiskelemaan Riveriaan!

Julkaisemme luvan antaneiden (809) nimet.

Joensuun koulutusyksikkö

Autoalan perustutkinto

Ahtiainen Niko Kristian
Al-Dulaimi Hussein
Alshaheen Mohamed
Antikainen Heikki Johannes
Asikainen Aapo Sulo Santeri
Chung Truong Giang
Ekman Aada Elina
Hilkko Sami Petteri
Hyttinen Joonas Mico Tapani
Ikonen Atte Einari
Juvonen Johan Mikael
Kakkonen Joonas-Petteri
Kanervo David Anton
Kattelus Severi Kristian
Kiiskinen Henri Vesa Juhani
Kukkonen Lassi Oskari
Kukkonen Mico Marko
Lehikoinen Henri Niklas
Lehikoinen Viivi Emilia
Lukkarinen Otto Johannes Antero
Luopakka Atro Elias
Mielonen Onni-Ville Ensio
Möykkynen Lassi Johannes
Pitkänen Eemil Eino Pekka
Puoliväli Onni Nikolai
Raitakivi Nico Johannes
Raninen Pietu Pentti Antero
Ronkainen Otto Antero
Rosti Petri Aleksi
Ryhänen Nico Matti Tapani
Räty Veeti Elmeri
Saarinen Janne Juhani
Tahvanainen Joona Juhani
Tikka Jemil Veeti Casperi
Timonen Arttu Juho Eemeli
Tukin Semen
Turunen Tuukka Jorma Anttoni
Tuulenmäki Rasmus Caro Wiljami
Viitamäki Veeti Antero
Voutilainen Jani Nico Juhani
Halonen Tuukka Mikael
Heikura Jarno Matias

Elintarvikealan perustutkinto

Frimodig Anni Katariina
Hyttinen Krista Emilia
Hyttinen Stiina Anna Kaarina
Häikiö Nea Emilia
Häkkinen Veera Julia
Jolkkonen Aino Eveliina
Kainulainen Heidi Elina
Kemppainen Tomi Kristian
Khuovinen Angelina
Kuokkanen Juulia Iida Amanda
Liuski Veera Miia Katariina
Puustinen Viivi Katariina
Ratilainen Emmi Iida Susanna
Reijonen Jenna Johanna
Rouvari Kira Maria Kristiina
Teiska Laura Katariina
Trofin Sami Toivo Daniel
Ikonen Janne Juhani

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Ahopelto Sanni Marleena
Antonova Olga
Asikainen Olivia Bertta Ilona
Eronen Juulie Sofia
Heimonen Jonna Carita
Herukka Katja Susanna
Hiltunen Emilia Johanna Katariina
Horttanainen Fanni Ida Olivia
Huotari Säde Eveliina
Hyttinen Helmi Livia
Juntunen Janetta Julia Anneli
Karhapää Janette Sofia Daniela
Kettunen Marika Johanna
Koponen Josette Ameliina
Kosunen Janette Marianne
Kuivalainen Suvi Tuulia
Lamminparras Ronja Linnea
Lappalainen Anni-Elina
Leinonen Minttu Jasmin Alexandra
Myller Peppi Linnea
Nevalainen Salla-Mari
Niemeläinen Minja Viola
Palviainen Helmi Amanda Emilia
Pasanen Roosa Maria Annikki
Pelkonen Anna Kaarina
Pirinen Anni Emilia
Pöllänen Viivi Julia
Reijonen Sini Pilvi
Rembetti Sophia
Sharapova Alina
Sivonen Mette Mirella Josefiina
Tolvanen Emmi Maiju Eveliina
Tossavainen Nina Sinikka
Tuominen Viivi Pirjo Helena
Tuononen Iita Alisa
Tuupanen Emma Aleksandra Emilia
Uusitalo Siiri Emilia
Virolainen Vilena
Voutilainen Jasmin Anniina
Kormano Anna Mia Maaria
Pirkola Heli Juulia
Roininen Anna Elli Maaria
Sirviö Kastehelmi Säde

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Alastalo Topi Aleksi
Bäckman Pyry-Petteri Juhani
Gröhn Joona Oskari
Haaksluoto Jesse Eetu Viljami
Hasunen Juha Armas
Kantelinen Tino Olavi
Keronen Ville-Veikko Juhani
Korhonen Onni-Oskari Eevert
Kortelainen Emil Paul Eric
Koskela Petra Karoliina
Kuronen Eemeli Mika Juhani
Kärki Aapo Tapio
Lehikoinen Tommi Markus
Lintunen Riku Joonas Mikael
Mahonen Tomasz Sebastian
Möttönen Miikka Matias
Nupponen Tatu Henrik Aleksi
Pasanen Pinja Karin Sofia
Pelkonen Ville Antti Sakari
Pesonen Mikko Matias
Puoskari Jere Joonatan
Päivinen Jere Petteri
Remes Santeri Olavi
Sallinen Joni Armas Oskari
Soininen Joni Juhani
Toivanen Lasse Juhani
Turunen Joni Matti
Vaittinen Tino Tapio
Varis Jesse Juhani
Putkuri Toni Markus

Liiketoiminnan perustutkinto

Asikainen Jere Julius
Dahlström Joakim Mikael
Eiserbeck Veeti Viljam
Eronen Katri Elina
Eskelinen Viola Kaarina
Fali Ville-Veikka Arseni
Hautasaari Peppiina Emiilia
Hirvonen Julia Katariina
Hirvonen Katarina Maija Mikaela
Hirvonen Tinja Vilma Angelika
Holopainen Jasu Valtteri
Honkanen Anni Emilia
Hyttinen Alex Jan Jasper
Hyttinen Leevi Gleb
Häkkinen Venla Sofia
Härkönen Anton Eemil Johannes
Ilmakari Emmi Hilve Hannele
Kainulainen Jaana Annika
Kakkonen Kalle Oskari
Kinnunen Iitu Tiuku Tuulia
Kiviniemi Jaakko Johannes
Kopra Veera Maria
Korhonen Joakim Juho Benjam
Kuukka Kiti Maini Matilda
Laakkonen Joni Markus Mikael
Lehikoinen Niklas Valfrid Heinonpoika
Leppänen Elias Jalmari
Marttila Mitja Severi
Meriläinen Teemu Lari Tapani
Meuranen Vilma Tara Eveliina
Mustonen Joel Jan Miikkael
Mustonen Leevi Ilari
Mustonen Saska Matias
Petman Asta Karleena
Pieviläinen Mirella Elina
Piiroinen Jere Mikael
Piiroinen Niklas Aleksi
Pikkarainen Väinö Antti Eemil
Pussinen Tuukka Mikael
Puustinen Tuomas Martti Mikael
Raassina Mimosa Maria
Riikonen Hanna Alisa
Riikonen Jan Sakari
Ronkainen Daniel Matti Hannu
Rova Riku Valtteri
Ruokolainen Perttu Jani Aleksi
Ryynänen Veera Eriikka
Räty Jutta Susanna
Saastamoinen Miro Patrik Jasperi
Sallinen Sanni Alina
Salo Kasperi Onni Aatami
Savchenkova Ekaterina
Schroderus Santeri Kalevi
Tanskanen Max Marcos Mikael
Taskinen Meiju Johanna
Toro Aaro Ilmari
Tukiainen Jimi Kristian
Turunen Miiro Marius
Vallius Sakari Antero
Wallius Vili Werneri
Vartiainen Saana Jemina Linnea
Vipuveräjä Elmeri Topias
Ytterström Matias Emil Oskari
Kiiski Mona Henriikka
Laurimo Touko Antero
Sorsa Leevi
Vaittinen Mia Marianne

Logistiikan perustutkinto

Hiltunen Roni Otto Tapani
Hiltunen Titta-Maria Hannele
Hirvonen Roope Rasmus
Hynninen Teemu Antero
Hyttinen Lauri Aleksi
Immonen Karri Antti Tapio
Immonen Sami Aleksi
Jolkkonen Jooa Petteri Justus
Jääskeläinen Aapo Pekka Eemeli
Karhapää Saara Maria
Karvonen Miska Seppo Samuli
Kuronen Miro Valtteri
Lampijoki Topi-Elmeri
Leskinen Leevi Elmeri
Lifanov Roman
Loikkanen Miska Atte Antero
Martikainen Alex Daniel
Meloev Aleksandr
Muona Pekka Jafet Juhani
Oinonen Ossi Ilmari
Paasikivi Eetu Veli Olavi
Pesonen Konsta Aleksanteri
Pihlajamäki Miika Kristian Juhani
Ruotsalainen Peetu Toivo Johannes
Simonen Atte Antti Juhana
Siponen Arsi Risto Juhani
Soikkeli Milla Emilia
Turtiainen Jere Veeti Valtteri
Väänänen Artturi Tapani
Raita Jonas Kalle-Petteri

Matkailualan perustutkinto

Ahokas Ville Valtteri
Borisova Mariia
Höök Rebecca Elice
Iatmar Ilia
Ikonen Minja Anniina
Kaasinen Markus Veli Juhani
Kerkkänen Santtu Elmeri
Keronen Tiina Tuuli Sofia
Kettunen Tiia-Sofia Alexandra
Kireev Alexander
Kondratenia Evgenii
Mustonen Milla Emilia Aurora
Pennanen Aada Emilia
Päivinen Nuka Netta Matilda
Raj Iina Alisa
Räsänen Piitu Rebecca
Saastamoinen Elena Emiilia Katriina
Tarlósi Lora
Timonen Vilma Noora Anniina
Tyni Venla Elsa Katariina
Kauppinen Iiris Katariina

Metsäsalan perustutkinto

Hietanen Joel Eemil Oskari
Hirvonen Jesse Mikael
Hämäläinen Sami Paavo Petteri
Japola Altti Eemeli
Jetsonen Santeri Leo Petteri
Jurvanen Mikael Kasper
Karppi Heikki Petteri
Kasurinen Janne Tapio
Kontturi Arttu Ilmari
Laukkanen Joona Elmeri
Moilanen Atte Toivo Petteri
Pakarinen Sanna Pauliina
Pitkänen Jon
Tapio Aaro Samuel
Willman Pietu Severi

Perustason ensihoidon osaamisala

Herranen Jenna Emilia
Kukkonen Noora Eveliina
Laukkanen Noora Ida Julia
Turunen Renja Leea Rebekka

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Gorski Inka Wilhelmiina
Häkkinen Venni Olavi
Jeussonen Jyri Valtteri
Nissinen Roope Pekka Daniel
Ovaskainen Jan Benjami
Tanskanen Jonna Rosalia

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Laakkonen Lassi Matti Johannes
Luukkonen Leevi Anselmi
Piirainen Venla Sara Maria

Puuteollisuuden perustutkinto

Muhonen Teemu Alexander
Nuutinen Samuel Ilmari
Sahlman Eino Antero
Stepanov Vladimir Andrejevitch

Rakennusalan perustutkinto

Antikainen Voitto Kalle Jooseppi
Asikainen Oskari Kristian
Hassinen Konsta Antti Oskari
Hiltunen Arttu Iisak Viljami
Hirvonen Tuomas Samuli
Huovinen Olli Jarkko Juhani
Hyttinen Markus Heikki Olavi
Hyttinen Tami
Kasonen Aatu Ilmari
Kortelainen Kasper Seppo Sisu
Kotilainen Jonne Nico Santeri
Kukkonen Jere Mikael
Kyllönen Santeri Kimi Kalevi
Laatikainen Simo Santeri
Laine Joonas Mikael
Maa Nikke Kalevi
Makkonen Niko Matias
Markkanen Daniel Thomas Christopher
Nieminen Niki Jesse Micael
Pakarinen Otto Erik Kalevi
Pakarinen Santeri Albin
Pesonen Valtteri Jasper Johannes
Puustinen Ilkka
Pöntinen Arttu Henrik Tapani
Reijonen Roosa Maria
Ruokolainen Roope Josia
Räsänen Juhani Aarto Emil
Sorri Eetu Heikki Aapeli
Surakka Alpert Olavi
Tahvanainen Henrik Otto Matias
Tahvanainen Jere Juhani
Toivanen Antti Tapio
Toropainen Veeti Jimi Julius
Turunen Elias Viljami
Väänänen Jesse Riku Oskari
Zhelnerovich Roman

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Alitupa Teemu Antero
Ikonen Riina Anniina
Jaatinen Yusuf Antreus
Juvonen Eetu Matti Samuli
Krikunova Diana
Leppänen Miska Eemil Samuli
Mänttäri Rasmus Markku Olavi
Nemtine Jasmin Valeria
Pehkonen Henrik Emil Alexander
Pennanen Susanna Tarja Annika
Pikkarainen Jonne Eetu Kristian
Pippuri Leevi Rasmus
Ryhänen Sasu Tapio Aleksi
Suomela Tiia-Mari
Tammela Saku Otto Johannes
Tilli Vilma Olga Katariina
Toikkanen Tilda Heta Vilhelmiina
Toivanen Sanja Janica
Turunen Tino Mikael
Valo Niklas Iivari
Voutilainen Oona Amalia
Kettunen Mikael
Liimatta Inka Ilona
Vilponen Mikke Petteri

Taideteollisuusalan perustutkin, sisustusalan osaamisala

Karhapää Isla Marleena
Kummunmäki Niina Johanna
Kurvinen Pinja Emilia
Lavikainen Kirsi Maarit
Makhalskaia Anna
Mielonen Hilla Leia Helena
Novozhilova Daria
Pirinen Nea Susanna
Syrjälä Aino Maiju Sofia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ahola Jenni Wanda Teresa
Alitupa Milla Emilia
Al-Shaheen Lobna
Ehrukainen Sara Karoliina
Eronen Anni Emilia
Hacklin Otto Ilmari
Halonen Eerika Marjaana
Hamunen Elina Ulrika
Hattunen Oona Irina
Heikura Sara Jasmin Hannele
Heiskanen Kiira Emma Olivia
Hirvonen Iita Eerika
Hirvonen Katariina Helmi Lyydia
Hirvonen Meeri Maija Marilla
Hulden Matias Aleksanteri
Huovinen Mirko Leo
Hyttinen Eveliina Henna Maria
Hyvärinen Sini Tuulia
Härkönen Minttu Juulia
Höök Sarita Tyyne Annica
Ikonen Ada Enni Amanda
Ikonen Sandra Laura Elisa
Joukanen Jenna Janette Juulia
Juntunen Essi Annikki
Kaasinen Oili Alviina
Kaipainen Aada Ellen Anniina
Karvinen Annika Minttu Emilia
Kemppainen Kaisu Anna Maria
Kiiala Janna Vilhelmiina
Kiiskinen Sari Iida Maria
Kinnunen Aada Elliriina
Kokkonen Anna Sylvia
Koskinen Riina Emilia
Kuittinen Tiina Juulia
Kärki Alisa Iida Maria
Könönen Sara Susanna
Lainpelto Edith Anna Sofia
Lampen Suvi Sofia
Lappalainen Minttu Juulia
Leppänen Saara Elisa
Melkko Suguna Mella Rebecca
Mikkonen Juuso Jukka Waltteri
Muikku Marika Anniina
Mäki Eerika
Nikkonen Meri-Lili
Nuutinen Valerija Katariina
Nuutinen Veera Anna Teresa
Palviainen Riina Annikki
Pelkonen Enni Sofia
Pippuri Noora Emilia
Pitko Siiri Eveliina
Pitkänen Moona Emilia
Porkka Joni Henrik
Poutiainen Ronja Nea
Pöntinen Oona Maria Anneli
Romppanen Jenna Noora Johanna
Ryynänen Sonja Annika
Räsänen Jemi Jaromir
Räsänen Jenni-Maria
Salamat Kanwal
Seppänen Katariina Iida Alisa
Seppänen Suvi Emilia
Syrjälä Valtteri Juhani
Tahvanainen Milla-Fiia Anneli
Tahvanainen Nea Susanna
Tiainen Petra Hannele
Timonen Ella Aada Mirjami
Tofferi Aino Linnea
Turunen Eevert Niko Ensio
Turunen Hanna Iida Alisa
Turunen Miro Christian
Tyni Minttu Helena Anneli
Valkonen Kiia Kaarina
Varis Joanna Marian
Vuorilampi Mira Janette
Väisänen Jenna Janette Christiina
Vänskä Anni Emilia
Vänskä Miia Tuula Maaria
Ikonen Jenna Iida Maria
Jolkkonen Mikael Christian
Kakkonen Heikki Kalle Mikael
Reijonen Susa Marika
Suvanto Saskia Essi Maria
Turunen Heini Tuuli Maria
Varonen Eveliina Tiia Tuulia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Asikainen Santeri Matias
Frolov Andrei
Huovinen Teemu Eetu Taneli
Invenius Joonas Kristian
Juuti Jaana Sini Irina
Karjalainen Joona Otto Ensio
Kettukangas Tatu Matias
Kinnunen Miro Arvo Petteri
Kuivalainen Eetu Valtteri
Kukkonen Joonas Karri Kasperi
Laurell Aapo Jalmari
Levanoja Teemu Mikael
Martikainen Miika Onni Eevertti
Martikainen Rasmus Olavi
Miettinen Leevi Aatu Oskari
Mustonen Otso Vladislav
Mäkelä Valtteri Asko Johannes
Määttä Maks Niklas Edvard
Määttä Ville Valtteri Kalervo
Mönkkönen Leevi Severi
Nevalainen Mikko Elmeri
Olkkonen Aaro Oskari
Rantanen Juho Eemil
Saarelainen Tino Oskari
Saarikangas Emilia Christa Nicola
Siitonen Jussi Olli-Ensio
Suhonen Eetu Aleksi
Tahvanainen Juuso Nikolas
Tahvanainen Teemu Antero
Tanskanen Joska-Elias
Tolonen Leevi Tapio
Tuomela Onni Oskari
Tuononen Topi Eerikki
Varis Ukko-Heikki Julius

Talotekniikan perustutkinto

Beloff Oliver Arjan Benjamin
Halme Niko Kristian
Hassinen Jarno Valtteri
Heiskanen Jesse Valtteri
Hirvonen Aapo Viljami
Holopainen Aleksi Eetu Eemeli
Honkanen Arttu Ilmari
Huohvanainen Mikael Voitto
Jeskanen Jesse
Kaajapuro Jiri Juho Eemil
Kainulainen Kasperi Aleksanteri
Kastinen Aku Veikka Hemminki
Kiiala Niklas Viljami
Kiiski Jasper Heikki Valtteri
Kontkanen Aleksi Johannes
Korkeakoski Jesse Tapani
Koskela Aapo Oskari
Kukkonen Kaapo Elmeri
Kyllönen Jesse Markus
Kärki Kasperi Jaakko Benjamin
Laamanen Saul Olli
Laine Tomi Mikael
Martikainen Mikko Johannes
Mononen Ville Ilmari
Muranen Toni Krister
Oinonen Jonne Mikael
Palviainen Valtteri Luukas Esanpoika
Pehkonen Samu Leevi Petteri
Ruotsalainen Aatu Petri Gabriel
Ruuskanen Neea Maria
Urjanheimo Juho Akseli
Vaittinen Ville Valtteri
von Becker Tuomas Valtteri
Jetsonen Antti Tapio

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Halttunen Ninna Pinja Mirella
Lainpelto Aura Ottilia
Niiranen Katri Elina
Niiranen Elena Katariina

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Hiltunen Ville Matias
Hirvonen Eetu Aleksi
Karvinen Santeri Matias
Kaukonen Mirko Lauri Jeremias
Kemiläinen Kimi Valtteri
Kemppainen Erno Erkki Ilari
Kolehmainen Juuso Daniel
Komu Joona Aleksi
Liimatainen Sinea Olivia
Lukin Vladimir
Poutiainen Rasmus Ville
Rovio Joni Kristian Henrik
Sairanen Eetu Akseli
Seppänen Joni Antero
Sormunen Mikko Mikael
Vartiainen Samuli Martti Albin

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Aromaa Joona Elmeri
Ignatius Vili Jesse Matias
Ikonen Simo-Pekka Juhani
Kekkonen Anni Emilia
Keränen Lasse Tapani
Koski Jarkko Juhani
Kovalainen Jere Ukko Elmeri
Lehikoinen Onni Emil Tobias
Lintunen Niko Onni Juhani
Mahmuud Ahmed Khadar
Miettinen Roni Heino Johannes
Mustonen Leo Ruslan
Nevalainen Henri Jesse Aleksi
Parkkinen Roope Oskari
Piirainen Heidi Helmi Kirsi
Puranen Miro Kristian
Pussinen Ville Kalevi
Repo Tomi Veli
Saarikorpi Tatu Eemeli
Talvitie Juho Eemil
Tarzalainen Grigori
Tolppanen Joonas Kalevi
Tolvanen Sebastian Johannes
Tuononen Silja Elina
Tuunanen Tatu Otso Juhani
Ilvonen Aleksi Jussi Kalevi

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala

Ivanova Mariia
Louhelainen Minna Marjatta
Mikkonen Milla Jasmin
Muikku Tomi Mikael
Tanninen Susa Sofia

Turvallisuusalan perustutkinto

Ahonen Emma Janika
Jääskeläinen Reetta Mimmi Maria
Karttunen Juho Elmeri
Kokko Taika Silja Rosina
Korhonen Atte Veikka Aleksanteri
Kosunen Ida Noora Emilia
Mertanen Markus Petteri
Nissinen Viivi Maria
Partanen Meeri Annika
Rabin Johan David
Räty Miska Tuomo Kalevi
Svensk Pinja Eveliina
Turunen Jiro Jasperi
Ujala Petra Sara Aliisa
Väyrynen Elfinaz
Vähäranta Henri Juho Valtteri

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Arosara Taneli Hiski Hermanni
Hartikainen Hanna Elina
Hämäläinen Joni Tapani
Ikonen Joni Matias
Jalkanen Elisa Hannele
Kettunen Jasmin Nina Annika
Koivu Katariina
Kuivalainen Aino Iida-Maria
Laine Viivi Amalia
Martikainen Jere Konsta Juhani
Martiskainen Joonatan Miro Johannes
Matikainen Inka Leena Emilia
Miinalainen Helmi Liisa Maria
Mikkonen Kiira Suvi Larissa
Ratilainen Suvi Juuli Manjeena
Ratinen Eveliina Elisabeth
Rautio Rosa Vivian
Saahko Iina Alina
Sandstedt Sofia Klaudia
Seppä Alma Onerva Talvikki
Suutari Milla Julia
Utriainen Aino Irinja
Weck Tuukka Santeri
Vuorilampi Jesse Joonatan
Saukkonen Heikki Eero Oskari
Tukiainen Sini Päivikki

Kiteen koulutusyksikkö

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hämäläinen Kai Tapio Ilmari
Muhonen Veeti Antti Juhani

Liiketoiminnan perustutkinto

Juvonen Inka Iina Katariina
Kunitsyna Iuliia
Vaittinen Saku Petteri

Maatalousalan perustutkinto

Kammonen Iida Maria
Karhinen Samuli Antti Johannes
Karhu Iida Solja Maria
Karttunen Kiitta Lalla-Ludvika
Kokko Frans Olavi
Kosonen Jyry Einar Petteri
Kovapohja Saimi Alina
Linnolahti Lotta Emilia
Merranmaa Ulla Elisabet
Mustalahti Tiia-Mari Tuulia
Nissinen Otso Leevi Eemeli
Puustinen Atte Eerik Urhonpoika
Raski Ringa Elli Annikki
Ratilainen Kimmo Juhani
Toropainen Noora Henriikka
Tujula Lauri Ilmari
Varonen Emilia Satu-Susanna
Makkonen Mika Timo Tapio
Reijonen Jasmine Charlotta Gabriela

Rakennusalan perustutkinto

Bobrov Alexander
Bollström Robin Robert Henrik
Hakkarainen Matias Anselmi
Hakulinen Iiro Armas Paavo
Harinen Nikita
Häyrinen Leevi Pauli Matias
Juvonen Aatu Ville Olavi
Lampinen Tuukka Topias
Mölsä Jesse Joel
Peltonen Mikko Oiva Johannes
Pennanen Laura Mari-Anne
Pirhonen Jere Mikael
Potapov Iurii
Putkuri Samuel Veeti Valtteri
Väistö Juho Eero Petteri

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Heiskanen Reetta Anna Lyydia
Hyväri Marika
Pääkkönen Ella-Maria Anniina
Rozhok Ivan
Tukio Kira Erica

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Immonen Nona Emilia
Juvonen Rebekka Stiina Serafia
Karjalainen Emma Katri Alina
Lappalainen Viivi Emilia
Mynttinen Roosa Olivia Astrid
Tolonen Emmi Annika
Toropainen Eetu Pekka Iivari
Kinnunen Petja Veikka Elias

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Putkuri Miika Martti Oskari
Vänttinen Niko Markus
Kunitsyn Viacheslav

Lieksan koulutusyksikkö

Elintarvikealan perustutkinto

Beregov Iurii
Chistiakova Laura
Filippenkova Uliana
Goleva Valeriia
Grigoreva Paraskovia
Ivanov Viacheslav
Kochetkova Angelina
Pehkonen Inka Jemina
Pozdeev Iaroslav
Tuovinen Mari Sisko Hannele

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hirvonen Antti-Jussi
Korhonen Jaako Petteri
Kärki Joona Seppo Olavi
Mauro Miro Tapio
Salmi Patrik Mikael

Liiketoiminnan perustutkinto

Ershov Ilia
Jafari Mohammad
Kaletckaia Elizaveta
Klypina Anastasiia
Kolotenko Polina
Loginova Emiliia
Ozbek Hussain Muhammad
Pyykkö Saana Lotta Aurora
Tikhonova Alina
Zheltova Inga
Goncharov Evgenii

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Liiten Peetu Ossi Kalevi
Mikkonen Rasmus Tapani

Rakennusalan perustutkinto

Ali Bahaulddin Malik
Kärkkäinen Helmi Tuulia Raakel
Shef Pavel
Korhonen Tanja Emilia

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Honkanen Sisu Santeri
Shusharin Gleb
Tynkkynen Paavo Eemeli

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Berillo Anastasiia
Lehikoinen Tytti Hannele
Mikkonen Ronja Elisa
Nevalainen Aada Maria
Oinonen Tara Taika-Tuulia
Saarelainen Tiia Maarit
Vedieva Kseniia
Reittu Siiri Sofia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Belitski Aleksandr
Pliasunov Egor
Skiba Grigorii

Nurmeksen koulutusyksikkö

Autoalan perustutkinto

Huotari Jyri Mikko Kalevi
Kortelainen Veeti Aki Valtteri

Elintarvikealan perustutkinto

Kuvaja Karoliina Maarit
Tikka Anastasiia

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Harpela Tuomas Juhani Jussinpoika
Kirkanen Juho Oiva Ensio

Liiketoiminnan perustutkinto

Halonen Maarit Pauliina
Hara Hilma Elina
Hiljanen Nita Janica
Huotari Petteri Heikki Hermanni
Kampman Sini Anna Maria
Karjunen Laura Emilia
Karppinen Emmi Anniina
Tikkanen Nelli Marika

Rakennusalan perustutkinto

Halonen Veeti Oskari
Kinnunen Joni Mikael
Koukkari Oskari Veeti Juhani
Kuokkanen Joona Tapani
Nevalainen Markus Juho Antero
Repo Ohto Petrus

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Karppinen Paavo Petteri
Korkalainen Eero Tapani

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Korhonen Hilma Katariina
Murto Minttu Milana
Pääkkönen Enni Linda Minnea

Outokummun koulutusyksikkö

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hirvonen Rasmus Akseli
Naumanen Ate Santeri
Partanen Rauli Aatu Olavi

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun osaamisala

Hirvonen Riikka Marisa
Ignatius Elisa Marita
Koponen Vertti Viljami
Laukkanen Elina Jasmin
Lindström Kia Elisa
Puganen Niklas Nikita Mikael

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Guzhov Daniil
Hiltunen Ilpo Veli Oskari
Joosep Erkki
Juvonen Jose Jasper
Karjunen Nico Petteri
Kiiski Niko Petteri
Kinnunen Jasmin Mari Alexandra
Kirkanen Janika Emilia
Koivula Eelis Olavi
Komarov Nikolai
Korhonen Topi Eemeli
Kuikka Johanna Marie Kaarina
Nevalainen Jasper Julius
Nupponen Jere Johannes Raafael
Pesonen Miikka Henrik Tapani
Ryhänen Aki Aatos
Souranto Miranda Miia Karoliina
Suur-Näkki Bene Kristian
Tolvanen Santeri Lassi-Leevi
von Becker Konsta Viljami
Zhiglov Maxim
Kaukonen Mikko Joel Helmeri
Riissanen Iiro Juhani
Saarinen Meri Tuulia Kyllikki
Suikkanen Ella Maaret

Tanssialan perustutkinto, nykytanssi

Ruotsalainen Tommi Patrik
Aaltonen Malla Katariina
Fagerberg Jaakko Juhani
Ikonen Samuel Salvador
La Mela Sara Maria
Laamanen Nelli Eveliina
Lehtonen Henna Kristiina
Mäkelä Julia Sini Susanna
Pennanen Oona Julia
Savolainen Nella Matleena

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Holopainen Luka Oskar
Kukkonen Hanna Eveliina
Nurmi Iida Karoliina

Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala

Kumpulainen Iina Henriikka

Valtimon koulutusyksikkö

Metsäalan perustutkinto

Haataja Arttu Matias
Hotti Eetu Kalevi
Hukkanen Lauri Tuomas
Huttunen Eetu Oskari
Ikonen Joona Julius
Jormanainen Juuso Daniel
Juntunen Nuutti Oskari
Kemppainen Niko Veikko Paavali
Kokkonen Janne Markus
Kokkonen Joonas Juhani
Kolehmainen Ninni Eveliina Aurora
Korhonen Matti Sakari
Korhonen Vikke Antti Hermanni
Malinen Oskari Leonard
Martikainen Otto Tapio
Meriläinen Eemeli Antti Samuli
Mikkonen Jani Petri Olavi
Mustonen Leevi Petter Pasinpoika
Nykänen Väinö Otso Ilmari
Pakarinen Lenni Topias Juhani
Pekkonen Paavo Kalle Samuel
Piirainen Juho Valtteri
Piirainen Miika Petteri
Puuronen Otto Elmeri
Pöppönen Konsta Aapeli
Rantala Sauli Nestori
Reijonen Antti Veli Kalevi
Ronkainen Aatu Valtteri
Säisä Verneri Vili Eljas
Tanskanen Touko Samu Pellervo
Tikkanen Mia-Emilia Karoliina
Tolonen Petri Antonio Enrike
Turunen Otto Petteri
Vainio Arttu Petteri
Väisänen Eemeli Aatu Aulis
Turunen Ville Eemeli