In English Russian Yhteystiedot Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Riveriasta valmistuneet tutkinnon suorittaneet 1.-31.12.2022

Jaa
Etusivu > Ajankohtaiset > Riveriasta valmistuneet tutkinnon suorittaneet 1.-31.12.2022

Riveriasta valmistuneet tutkinnon suorittajat 1.–31.12.2022, yht. 209 tutkinnon suorittanutta.

Lämpimät onnittelut valmisteneille!

Ammattitutkinto 48
Erikoisammattitutkinto 6
Perustutkinto 155

 

Valmistuneet koulutusyksiköittäin:

Joensuun koulutusyksikkö, Jukolankatu 12
Joensuun koulutusyksikkö, Niittylahti 6
Joensuun koulutusyksikkö, Niskala 18
Joensuun koulutusyksikkö, Peltola 119
Kiteen koulutusyksikkö 13
Lieksan koulutusyksikkö 13
Nurmeksen koulutusyksikkö 10
Outokummun koulutusyksikkö 18

 

Alla valmistuneiden nimet heiltä, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun Riverian verkkosivuilla.

Nimi, kotipaikkakunta, tutkinto

Ahonen Mikael Juhani Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Aliev Temirlan Raahe Rakennusalan perustutkinto
Asikainen Paula Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Batu Mahsum Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Bolshakova Tatiana Lieksa Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Burdakova Ekaterina Ulkomaat Matkailualan perustutkinto
Camara Omar Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Chaganov Aleksei Ulkomaat Elintarvikealan perustutkinto
Danko Leonid Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Dorofeev Pavel Espoo Rakennusalan perustutkinto
Eggers Lasse Joensuu Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Erhama Paula Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Eskelinen Markus Mikael Kontiolahti Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Forsman Aaro Markus Outokumpu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Grebzde Dina Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Haaranen Akseli Mikko Artonpoika Ilomantsi Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Hakanen Jenni Marianne Polvijärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Halme Joonas Jalmari Joensuu Liiketoiminnan ammattitutkinto
Hankilanoja Jaani Antero Vantaa Maarakennusalan ammattitutkinto
Hartikainen Irina Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Hassinen Aino Kaarina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hassinen Aleksi Henrik Juhani Joensuu Autoalan perustutkinto
Hassinen Marko Antero Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Hattunen Marjukka Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Haverinen Henna Maaret Kuhmo Tanssialan perustutkinto
Heiskanen Jami Jesper Kristian Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Helander Riina Johanna Tampere Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Hiltunen Annikki Liperi Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Hiltunen Melina Katariina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hiltunen Timo Outokumpu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Hirvonen Susanna Marianne Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hirvonen Tuomas Samuli Outokumpu Rakennusalan perustutkinto
Hokkanen Pasi Marko Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hotinen Eija Anita Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Hynninen Teemu Antero Joensuu Logistiikan perustutkinto
Hyttinen Oona Elina Orvokki Liperi Elintarvikealan perustutkinto
Härkönen Jarmo Petteri Ilomantsi Maarakennusalan erikoisammattitutkinto
Ikonen Ville-Pekka Oskari Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Ilfaf Ali Hassan Kontiolahti Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Jaatinen Salla-Mari Liperi Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Jember Meaza Joensuu Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Jeskanen Mika Markus Ilomantsi Puuteollisuuden ammattitutkinto
Jokela Jere Eero Oskari Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Jokinen Anna-Kaarina Jyväskylä Tanssialan perustutkinto
Juntunen Janetta Julia Anneli Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Juntunen Niko Pekka Johannes Juuka Rakennusalan perustutkinto
Jussila Arttu Toivo Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Jäppinen Jere Waltteri Ilomantsi Rakennusalan perustutkinto
Kaitaro Catrin Hannele Helsinki Tanssialan perustutkinto
Kakkonen Ines Aune Ellen Helsinki Tanssialan perustutkinto
Kakkonen Marko Keijo Mikael Kontiolahti Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Kaltiainen Tiia Piritta Polvijärvi Taideteollisuusalan perustutkinto
Karhu Heidi Aurora Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Karhunen Ari Ensio Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Kari Eija Anneli Joensuu Vanhustyön erikoisammattitutkinto
Karppanen Juuso Antti Eemeli Kitee Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Karttunen Katariina Maarit Outokumpu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Kettunen Nora Joensuu Liiketoiminnan ammattitutkinto
Kiiski Mona Henriikka Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kinanen Toni Antero Heinävesi Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Kleerov Fedor Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Kolström Marja Liisa Joensuu Maatalousalan ammattitutkinto
Kontunen Katri Emilia Lappeenranta Maatalousalan perustutkinto
Koukkari Mari Tiina Elina Joensuu Liiketoiminnan ammattitutkinto
Kuisma Emma Julia Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kuivalainen Aino Iida-Maria Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kämäräinen Jari Jack Ilomantsi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Kärki Annika Mariia Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kärki Iina Marjaana Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kärkäs Iia Anna Elina Tohmajärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kääriäinen Anna Sofia Tuusniemi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Könönen Susan Niina Mariia Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Laakkonen Joni Markus Mikael Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Lahtinen Roni Oliver Kontiolahti Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Lampen Suvi Sofia Joensuu Logistiikan perustutkinto
Lampinen Sari Ruokolahti Maatalousalan ammattitutkinto
Leskinen Juha-Pekka Joensuu Talotekniikan perustutkinto
Liimatta Veera Katariina Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Liiten Peetu Ossi Kalevi Lieksa Prosessiteollisuuden perustutkinto
Louhelainen Minna Marjatta Kontiolahti Taideteollisuusalan perustutkinto
Lyytikäinen Juha Einari Joensuu Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Malja Miisa Daria Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Martiskainen Iida Stiina Sofia Lieksa Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Mertanen Tuuli-Kukka Vanamo Liperi Taideteollisuusalan perustutkinto
Mikkonen Kiira Suvi Larissa Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Moilanen Roosa Emilia Outokumpu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Mononen Anna Kristiina Liperi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Mononen Ville Ilmari Joensuu Talotekniikan perustutkinto
Muhonen Kimi Petter Kalevi Kitee Logistiikan perustutkinto
Mustonen Janina Amanda Tohmajärvi Pintakäsittelyalan perustutkinto
Mutanen Ossi Emil Polvijärvi Autoalan perustutkinto
Myllylahti Hannele Katariina Joensuu Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Myyry Miika Daniel Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Nagumanov Kirill Joensuu Rakennusalan perustutkinto
Nerkko Tinja Katariina Katjantytär Helsinki Tanssialan perustutkinto
Nevalainen Enni-Emilia Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Nevalainen Tuomas Tapani Kontiolahti Maarakennusalan ammattitutkinto
Niiranen Satu Annika Joensuu Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Nosova Svetlana Ulkomaat Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Nuora Valtteri Toivo Tapani Joensuu Turvallisuusalan perustutkinto
Nuutinen Henna Riikka Johanna Liperi Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Oikarinen Sari Irene Juuka Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Oinonen Pia Virpi Marketta Kontiolahti Maatalousalan ammattitutkinto
Okkonen Pasi Juhani Tohmajärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Oksa Miro Olavi Outokumpu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Osipova Anna Ulkomaat Laboratorioalan perustutkinto
Pajuri Matti Hannu Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Palm Kristiina Nurmes Elintarvikealan perustutkinto
Parkkonen Sirpa Tuulikki Saarijärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Patsera Artem Ulkomaat Rakennusalan perustutkinto
Pellikka Tiina Marita Lieksa Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Peltonen Mikko Oiva Johannes Kitee Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Piiroinen Niklas Aleksi Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Pippuri Selina Adonica Joensuu Matkailualan perustutkinto
Pohtinen Eemeli Marius Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Prem Deepak Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Puumalainen Janne Toivo Johannes Nurmes Autoalan perustutkinto
Pyykkinen Tuomo Antero Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Pyykkö Terhi Anneli Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Pyöriäinen Venla Sofia Tohmajärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Rahunen Niko Eemeli Joensuu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Ratilainen Julia Anniina Joensuu Laboratorioalan perustutkinto
Reijonen Minna Tuulikki Juuka Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Repo Ohto Petrus Juuka Rakennusalan perustutkinto
Resi Suvi Pauliina Polvijärvi Maatalousalan ammattitutkinto
Riikonen Cecilia Elisabet Matintytär Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Ronkainen Saija Marita Kontiolahti Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Ruokolainen Eeva-Stiina Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Ruotsalainen Päivi Helena Kiuruvesi Vammaisalan ammattitutkinto
Rämönen Alexander Joensuu Talotekniikan perustutkinto
Saari Anna-Stiina Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Sahlberg Heikki Matias Kuopio Esitys- ja teatteritekniikan ammattitutkinto
Salih Barez Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Sammalisto Mimmi Wilma Katariina Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Saveleva Diana Lieksa Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Savolainen Pauli Aleksanteri Tohmajärvi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Seisonen Anna Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Silvennoinen Piija Pauliina Joensuu Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Sinkonen Olessia Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Sivonen Sonja Johanna Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Soikkeli Tarja Tuulikki Tohmajärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Solehmainen Tiia Saga Jessica Ilomantsi Liiketoiminnan perustutkinto
Sorri Eetu Heikki Aapeli Joensuu Rakennusalan perustutkinto
Sotikov Matias Onni Juhani Joensuu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Surakka Antti Aleksanteri Joensuu Logistiikan perustutkinto
Takala Kanerva Inka Johanna Kitee Rakennusalan perustutkinto
Tammela Saku Otto Johannes Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Teiska Jarkko Olavi Joensuu Talonrakennusalan ammattitutkinto
Tiainen Eveliina Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tiittanen Teemu Oskari Joensuu Kuljetusalan ammattitutkinto
Tikkanen Laura Johanna Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Timonen Jani Jussi Tapani Kitee Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Toivanen Titta Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tossavainen Nina Sinikka Ilomantsi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Tossavainen Sara Hannele Ilomantsi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tuononen Niko Santeri Outokumpu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Turpeinen Iida Maria Outokumpu Liiketoiminnan perustutkinto
Turunen Aada Emilia Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Turunen Jonna Marjukka Valtimo Liiketoiminnan perustutkinto
Uurtio Arttu Juho Valtteri Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Varis Kati Sanna Maria Joensuu Puhevammaisten tulkkauksen erikoisammattitutkinto
Vatanen Teija Susanna Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Veijalainen Jenna Juulia Outokumpu Liiketoiminnan perustutkinto
Venäläinen Arno Timo Kristian Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Venäläinen Kati Helena Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Von Bonsdorff Jasmine Angelique Angela Lieksa Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Vottonen-Tuominen Raisa Sini Pauliina Liperi Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Voutilainen Joni Valtteri Liperi Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto