In English Russian Yhteystiedot Hanketoiminta Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Paula Hulkkonen
Riveriasta valmistuneet 1.5.-4.6.2021

Jaa
Etusivu > Ajankohtaiset > Riveriasta valmistuneet 1.5.-4.6.2021

Riveriasta valmistui 1.5.-4.6.2021 yhteensä 440 ammattilaista.

Paljon onnea valmistuneille!

Valmistuneet koulutusyksiköittäin

Joensuun koulutusyksikkö, Jukolankatu 20
Joensuun koulutusyksikkö, Kaislakatu 52
Joensuun koulutusyksikkö, Niittylahti 41
Joensuun koulutusyksikkö, Niskala 19
Joensuun koulutusyksikkö, Peltola 179
Kiteen koulutusyksikkö 26
Lieksan koulutusyksikkö 33
Nurmeksen koulutusyksikkö 9
Oppisopimus, laajennettu oppisopimus 3
Outokummun koulutusyksikkö 30
Valtimon koulutusyksikkö 28

 

Alla valmistuneiden nimet heiltä, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun Riverian verkkosivuilla.

Nimi, kotipaikkakunta, tutkinto

Ala Siri Miida Isabella Kitee Elintarvikealan perustutkinto
Heinilä Päivi Katariina Joensuu Elintarvikealan perustutkinto
Luukkonen Milla Sini Tuulia Nurmes Elintarvikealan perustutkinto
Makarova Olga Joensuu Elintarvikealan perustutkinto
Martikainen Jarkko Allan Ilari Joensuu Elintarvikealan perustutkinto
Rummukainen Kati Anniina Kontiolahti Elintarvikealan perustutkinto
Tolvanen Silja Eveliina Nurmes Elintarvikealan perustutkinto
Holopainen Heidi Liperi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ikonen Tessa-Liina Jannika Tohmajärvi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Kettunen Marika Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Koistinen Anne Marjaana Liperi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Kykkänen Riina Elina Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Laukkanen Piia Paula Sofia Outokumpu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Makkonen Tiia-Juulia Josefina Liperi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Nousiainen Mira-Liisa Piritta Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Oksman Iida Kielo Mirjami Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Peura Jenna Noora Jemina Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Sivonen Taru Sarita Liperi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Skotti Alevtina Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Toivanen Roosa Viktoriina Kitee Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ullgren Johanna Kontiolahti Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Vartiainen Miia Maria Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Salomaa Jani Petri Samuli Liperi Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Vartiainen Merja Ellen Kaarina Lieksa Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Karjalainen Johanna Meeri Marjatta Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Korhonen Anne Margit Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Penttinen Päivi Ilomantsi Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Primetta Soili Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Ahponen Anne Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Asikainen Jaana Maria Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Hassinen Tarja Hannele Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Hiltunen Oona Paula Pomeliina Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Hyttinen Juuso Juhani Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Ikonen Päivi Johanna Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Juntunen Sanni Justiina Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kanninen Heidi Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Karosto Jonna Susanna Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kettunen Hely Kristiina Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kettunen Leena Marjatta Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kosunen Tarja Helena Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Lavikainen Oili Orvokki Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Lehtinen Pirkko Mirjami Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Leppänen Mervi Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Miettinen Riina Outokumpu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Mustonen Johanna Marika Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Mutanen Riina Liisa Tuulia Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Mäkisalo Kati Elina Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Naumanen Päivi Marjut Outokumpu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Nevalainen Janita Amanda Tuulikki Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Nykänen Sonja Elisa Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Pippuri Ritva Anitta Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Pitkänen Soili-Maria Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Roju Riikka Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Saarinen Miia Kirsi Marika Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Turunen Melina Anniina Annikki Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Vuori Heli Marita Liperi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Martikainen Kirsi Ilona Juuka Kehitysvamma-alan ammattitutkinto
Helminen Veikka Miska Petteri Kitee Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Torni Roope Joonatan Kitee Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Åman Janne Juhani Lieksa Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Saloranta Milla Wilhelmiina Joensuu Liiketalouden perustutkinto
Vilhelmsson Atte Patrik Samuel Joensuu Liiketalouden perustutkinto
Rummukainen Sari Sanna Tohmajärvi Liiketoiminnan ammattitutkinto
Ruotsalainen Maija Riikka Helena Liperi Liiketoiminnan ammattitutkinto
Tolmunen Tiina Päivyt Birgitta Liperi Liiketoiminnan ammattitutkinto
Bolshakova Tatiana Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Ershov Ilia Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Eskelinen Henna Maarit Kitee Liiketoiminnan perustutkinto
Goncharov Evgenii Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Gondhia Kieran Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Harinen Tuija Tohmajärvi Liiketoiminnan perustutkinto
Heiskanen Taimi Tuulikki Kitee Liiketoiminnan perustutkinto
Hoffren Konsta Jalmari Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Hämäläinen Miska Mikael Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kaletckaia Elizaveta Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Kammonen Henna Emilia Kitee Liiketoiminnan perustutkinto
Karttunen Niina Inkeri Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kasurinen Mervi Johanna Rääkkylä Liiketoiminnan perustutkinto
Kesonen Samu Olli Feliks Kontiolahti Liiketoiminnan perustutkinto
Kilpi-Nevalainen Eeva-Riitta Polvijärvi Liiketoiminnan perustutkinto
Koskela Minna Eliina Suonenjoki Liiketoiminnan perustutkinto
Liimatta Aleksi Tapio Kontiolahti Liiketoiminnan perustutkinto
Mustonen Janica Julia Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Myllynen Nico Juhani Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Raitakivi Tiia Maria Kontiolahti Liiketoiminnan perustutkinto
Saastamoinen Heidi Birgitta Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Shubina Daria Ulkomaat Liiketoiminnan perustutkinto
Timonen Pirjo Lieksa Liiketoiminnan perustutkinto
Turunen Sanna Johanna Nurmes Liiketoiminnan perustutkinto
Väistö Iiris Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Kilpeläinen Eelis Veikko Outokumpu Logistiikan perustutkinto
Muona Pekka Jafet Juhani Joensuu Logistiikan perustutkinto
Sorsa Raimo Juha Jalmari Joensuu Logistiikan perustutkinto
Hirvonen Sirpa Susanna Savonlinna Luontoalan ammattitutkinto
Lindsberg Pia Carita Tohmajärvi Luontoalan ammattitutkinto
Määttänen Kaisa Johanna Joensuu Luontoalan ammattitutkinto
Pöntinen Erkki Aulis Kuopio Luontoalan ammattitutkinto
Huoman Anne Maria Heinävesi Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Partanen Sanna Maria Liperi Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Puustinen Minna Johanna Liperi Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Kuzmin Igor Joensuu Maatalousalan ammattitutkinto
Hiltunen Reijo Kalevi Liperi Maatalousalan perustutkinto
Jaatinen Susanna Juva Maatalousalan perustutkinto
Karjalainen Kata Emma Kristiina Savonlinna Maatalousalan perustutkinto
Kettunen Enni Joanna Joensuu Maatalousalan perustutkinto
Kettunen Joona Nurmes Maatalousalan perustutkinto
Kinnunen Kaisu Mari Elviira Tohmajärvi Maatalousalan perustutkinto
Pietarinen Kaisa Mari Kitee Maatalousalan perustutkinto
Sosa Minna Mari Helsinki Maatalousalan perustutkinto
Jeskanen Hanna Marika Joensuu Matkailualan perustutkinto
Koponen Ellen Alma Aleksandra Joensuu Matkailualan perustutkinto
Shishkina Natalia Joensuu Matkailualan perustutkinto
Hurri Anna Riikka Joensuu Media-alan ammattitutkinto
Keronen Jyri Jussi Paavali Joensuu Media-alan ammattitutkinto
Raitavuo Minna Lotta Joensuu Media-alan ammattitutkinto
Astikainen Ritva Hannele Savonlinna Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Happonen Anton Akseli Juhani Kuopio Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Karhinen Aada Elena Tuulikki Juuka Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Karvinen Minna Tiia Karita Joensuu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Lindström Kia Elisa Joensuu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Makkonen Niina Marianne Polvijärvi Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Miettinen Anu Jatta Anniina Kuopio Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Pappinen Roosa Maria Viitasaari Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Riikonen Anni Maaria Joensuu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Sorsa Joonas Kontiolahti Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Tiitinen Jani Mikael Kuopio Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Turunen Antti Juhani Lieksa Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Törrönen Sanna Karoliina Joensuu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Eskelinen Teemu Harri Tapani Kontiolahti Metsäalan perustutkinto
Holopainen Toni Jaakko Oskari Kuopio Metsäalan perustutkinto
Huttunen Jussi Heikki Juhani Juuka Metsäalan perustutkinto
Kangas Miika Aleksi Lieksa Metsäalan perustutkinto
Koivumaa Perttu Santeri Kontiolahti Metsäalan perustutkinto
Lauronen Heikki Esko Henrikki Joensuu Metsäalan perustutkinto
Lipponen Eetu Oskari Nurmes Metsäalan perustutkinto
Lipponen Juho Aatu Aleksi Nurmes Metsäalan perustutkinto
Mannerkoski Kimmo Johannes Tohmajärvi Metsäalan perustutkinto
Manninen Mika Turku Metsäalan perustutkinto
Ohtonen Juuso Simo Kristian Kajaani Metsäalan perustutkinto
Parviainen Eetu Juho Oskari Joensuu Metsäalan perustutkinto
Piirainen Markku Nurmes Metsäalan perustutkinto
Pitkänen Teemu Eemeli Joensuu Metsäalan perustutkinto
Rantamäki Veeti Juhana Paltamo Metsäalan perustutkinto
Rissanen Juho Veikko Polvijärvi Metsäalan perustutkinto
Ruokolainen Rasmus Eetu Mikael Nurmes Metsäalan perustutkinto
Miettinen Tarja Maritta Joensuu Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Tietäväinen Anne Joensuu Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Jalkanen Anne Kaarina Mikkeli Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Myller Laura Kristiina Joensuu Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Rosenius Jenni Kontiolahti Pintakäsittelyalan perustutkinto
Kolehmainen Aku Ville Ilmari Joensuu Prosessiteollisuuden ammattitutkinto
Tolonen Pasi Kristian Kontiolahti Prosessiteollisuuden ammattitutkinto
Karvinen Vesa Kalevi Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Kähkönen Annina Taimi Katariina Outokumpu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Kähkönen Leila Inka Johanna Outokumpu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Kiuru Oleg Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Hovatov Taina Tuulia Joensuu Puutarha-alan perustutkinto
Salo Mikko-Pekka Samuli Outokumpu Puutarha-alan perustutkinto
Juntunen Miko Aleksi Juuka Rakennusalan perustutkinto
Kinnunen Arttu Paulus Joensuu Rakennusalan perustutkinto
Pulkkinen Tuomas Artturi Suonenjoki Rakennusalan perustutkinto
Taskinen Teemu Tuomo Tapio Heinävesi Rakennusalan perustutkinto
Ahtiala Henny Aurora Lieksa Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Aspelund Antti Aatos Oskari Kontiolahti Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Bakalo Anna Ulkomaat Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Bakalo Evgenii Ulkomaat Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Pääkkönen Katja Kitee Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Robaa Ranya Lieksa Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Shangareeva Anzhela Ulkomaat Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Jaakkola Sanni Oona Anneli Joensuu Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto
Myller Juha-Matti Mikael Joensuu Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto
Tuupanen Riku Antero Sakari Joensuu Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto
Aaltola Arto Outokumpu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Airaksinen Julia Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Asikainen Sami Tapani Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Friman Niina Johanna Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hilli Iida Esteri Lieksa Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hirvonen Krista Roosa Maaria Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Honkanen Tiia Mari Elina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hyttinen Sini Tanja Hannele Liperi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hämäläinen Sofia Martta Elviira Tohmajärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Jalovaara Janna Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Jokipalo Annika Roosa Rebekka Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kallio Jaana Johanna Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Karppinen Anna-Mari Rautavaara Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kettunen Helena Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kivelä Joe Allan Heinävesi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Korhonen Elina Rautavaara Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Korhonen Irja Laina Rautavaara Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lampén-Inberg Meri Cristine Rääkkylä Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lekhtonen Artem Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Liimatainen Pirkko Kaarina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Multanen Mette Emilia Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Mätinki Mari Kaarina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Niemeläinen Sanna Mari Elisa Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Nissinen Iiris Aurora Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Piipponen Tarja Helena Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Pursiainen Johanna Janita Emilia Rautavaara Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Pylkkönen Kirsi Päivi Helena Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Räty Mia Maria Tuusniemi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Sarrokunnas Anna-Mari Johanna Polvijärvi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Seppänen Anni Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Sutinen Sanni Sofia Vilhelmiina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Timonen Inka Anna Maria Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Turunen Renja Leea Rebekka Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Varonen Eveliina Tiia Tuulia Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Haimilahti Pasi Joensuu Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto
Laasonen Miika Kasperi Polvijärvi Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto
Vänskä Timo Juhani Joensuu Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto
Hassinen Aleksi Touko Tohmajärvi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Kettunen Antti Heikki Johannes Liperi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Kirjavainen Toni Kristian Lieksa Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Koistinen Ville Eino Ilmari Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Laapotti Miska Maximus Kontiolahti Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Miinalainen Lassi Eemeli Liperi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Närhi Niko Oskari Kontiolahti Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Pykäläinen Onni Hermanni Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Rantonen Markus Kristian Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Ruokolainen Lari Panu Petteri Ilomantsi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Shkarupeta Ilia Ulkomaat Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Surakka Roope Kasperi Joensuu Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Karvonen Linda Sofia Joensuu Taideteollisuusalan perustutkinto
Myyry Maiju Karoliina Kontiolahti Taideteollisuusalan perustutkinto
Piipponen Laura Johanna Emilia Joensuu Taideteollisuusalan perustutkinto
Saarela Asta Juliana Lieksa Taideteollisuusalan perustutkinto
Voutilainen Hanna Karoliina Liperi Taideteollisuusalan perustutkinto
Hiltunen Titta Mari Juuka Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Venäläinen Maiju Irene Lappeenranta Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Hämäläinen Aleksi Olavi Kitee Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Kuittinen Tuukka Pietu Asaria Nurmes Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Myyry Miika Daniel Joensuu Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Hurskainen Niko Oskari Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Myyry Eeva Marjatta Kontiolahti Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Savolainen Vladislav Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Vartiainen Janne Pekka Antero Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Väisänen Lassi Kontiolahti Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Kettunen Helinä Annikki Liperi Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Korhonen Panu Arttu Tapio Nurmes Turvallisuusalan perustutkinto
Makkonen Simo Jesse Juhani Polvijärvi Turvallisuusalan perustutkinto
Martikainen Matias Arvo Juhani Joensuu Turvallisuusalan perustutkinto
Peuha Aki Juhani Liperi Turvallisuusalan perustutkinto
Sarkkinen Miska Samuel Joensuu Turvallisuusalan perustutkinto
Wikström Sami Patrik Mikael Joensuu Turvallisuusalan perustutkinto
Lautanen Antti Johannes Ilomantsi Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto