Anne Keränen
Riveriasta keväällä 2018 valmistuneet

Niittylahdessa vietettiin valmistujaisjuhlia torstaina 31.5.2018.

Jaa
Etusivu > Ajankohtaiset > Riveriasta keväällä 2018 valmistuneet

Riveriasta valmistunut keväällä yli 1300 työelämän osaajaa

Riveriassa on ajalla 1.1. – 1.6.2018 suoritettu yhteensä 1318 perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkintoa koko Pohjois-Karjalassa. Näistä suurin osa, 1144 oli ammatillisia perustutkintoja. Lisäksi ammatilliseen koulutukseen valmentavaan koulutukseen on osallistunut lukuvuonna 2017–2018 41 opiskelijaa ja Riveria kansanopistossa on opiskellut 27 opiskelijaa.

  • Perustutkinnoista valmistui yhteensä 1144, joista julkaisulupaa ei antanut 68
  • Ammattitutkinnoista valmistui 144 henkilöä, julkaisulupaa ei antanut 11
  • Erikoisammattitutkinnoista valmistui 30, julkaisulupaa ei antanut 2
  • VALMAan osallistui yhteensä 41, julkaisulupaa ei antanut 8
  • Kansanopiston koulutuksen suoritti yhteensä 27, julkaisulupaa ei antanut 1.

Riveria onnittelee ammattiin valmistuneita ja opintonsa päättäviä! Onnea ja menestystä kaikilla elämän osa-alueilla!

Niittylahdesta valmistuneita osaajia.

 

Riveriasta keväällä 2018 valmistuneet:

Joensuun koulutusyksikkö
Kiteen koulutusyksikkö
Lieksan koulutusyksikkö
Nurmeksen koulutusyksikkö
Outokummun koulutusyksikkö
Valtimon koulutusyksikkö
Valma
Riverian kansanopisto

JOENSUUN KOULUTUSYKSIKKÖ

Perustutkinnot

Autoalan perustutkinto

Alastalo Jori Jesse Jalmari, Joensuu
Dubkov Jurij, Outokumpu
Guzhov Dmitry, Joensuu
Hakkarainen Simo Taavetti, Joensuu
Itkonen Tanel, Joensuu
Karvinen Iida Helmi Maria, Tohmajärvi
Keränen Juha-Pekka, Outokumpu
Kukkonen Rami Hermanni, Kontiolahti
Lintunen Tomi Mikael, Joensuu
Louhelainen Miia Katariina, Joensuu
Martiskainen Mirko Pekka Miitrei, Liperi
Muikku Jari Heikki Antero, Tohmajärvi
Purmonen Milla Janika, Joensuu
Pöppönen Timo Tapani, Joensuu
Romppanen Jesse Tapio, Polvijärvi
Ruokolainen Perttu Pietu Valtteri, Ilomantsi
Räty Konsta Reko Antero, Joensuu
Sahlman Nicolas, Joensuu
Simonen Tuomas Juhani, Joensuu
Sissonen Espinal Kauro Sebastian, Joensuu
Tahvanainen Ossi Samuli Kristian, Kontiolahti
Tuononen Toni Markus, Kontiolahti
Tuulenmäki Casimir Felix Waltteri, Joensuu
Utriainen Manu Juha Taneli, Heinävesi
Vaittinen Roope Eemeli, Kitee
Valomäki Roope Oskari, Joensuu
Väänänen Jere Simo Petteri, Joensuu
Väänänen Juuso Pietari, Kontiolahti

Elintarvikealan perustutkinto

Hiltunen Rosa Emilia, Joensuu, Kaksoistutkinto
Chekashkina Alina, Outokumpu
Eronen Janiina, Polvijärvi
Eskelinen Essi Kristiina, Joensuu
Haverinen Ilona Eveliina, Liperi
Hiltunen Liisa Kaarin, Joensuu
Hyttinen Tanja, Tohmajärvi
Kettunen Anni Vilhelmiina, Kontiolahti
Koistinen Larisa, Outokumpu
Koistinen Tuuli Maria, Lieksa
Korhonen Salla Johanna, Lieksa
Koskinen Marianne Hannele, Kontiolahti
Kyllönen Minna Maria, Kontiolahti
Lösönen Erno Olli Petteri, Joensuu
Moilanen Krista Maria Johanna, Joensuu
Myller Sallamaari Tuulia, Joensuu
Nykänen Jemina Micaela, Rääkkylä
Partanen Jesse Niko Juhani, Outokumpu
Pesonen Pipsa Juulia, Tohmajärvi
Pietarinen Sirpa Irmeli, Tohmajärvi
Pikkarainen Iida-Kaisa, Joensuu
Pirhonen Pilvi-Sisko, Polvijärvi
Ratilainen Roosa Anna Alina, Liperi
Ruotsalainen Maija-Leena Kaarina, Joensuu
Simonen Kirsti Tuulikki, Joensuu
Sivonen Mira Matilda, Joensuu
Suomalainen Joona Matias, Liperi
Tolvanen Rode, Nurmes
Turunen Jarmo Matti Valtteri, Outokumpu

Hiusalan perustutkinto

Honkanen Iida Helena, Joensuu, Kaksoistutkinto
Hirvonen Enni Erika, Joensuu
Hyttinen Miia Marjukka, Joensuu
Kainulainen Emilia Reea Marjukka, Joensuu
Kontkanen Iisa-Riia Helena, Kontiolahti
Laatikainen Kaisa Susanna, Joensuu
Tossavainen Noora Sonja Pauliina, Joensuu

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Antikainen Emma-Maaria Josefiina, Outokumpu
Hartikainen Siiri Eliisa, Joensuu
Havukainen Sami Joona Markus, Liperi
Heiskanen Simo Pekka, Joensuu
Hopponen Aku Matti Sulevi, Joensuu
Hyttinen Riina Miia Hannele, Joensuu
Härkönen Henna Maria Orvokki, Joensuu
Janttonen Anu Kristiina, Joensuu
Juvonen Laura Roosa, Joensuu
Kaanaa Inka Helena, Outokumpu
Kainulainen Heini Anniina, Joensuu
Kolehmainen Matti Otto Juhani, Joensuu
Komu Joel Christian, Joensuu
Kortelainen Mirja Helena, Kontiolahti
Kuittinen Pilvi Nina Marika, Joensuu
Kukkonen Elisa Annika, Joensuu
Käpyaho Sara Emma Annukka, Joensuu
Lehikoinen Ninni Pirita, Joensuu
Lonkainen Henna Kristiina, Joensuu
Makkonen Simo Jesse Juhani, Polvijärvi
Muhiadin Shukri Ali, Kontiolahti
Mujunen Sanni Alina, Joensuu
Nykänen Melisa Tytti Katariina, Joensuu
Ovaskainen Jani Pekka, Joensuu
Parviainen Veera Anneli, Lieksa
Pehkonen Saara Erika, Joensuu
Pelkonen Juha Pekka, Heinävesi
Pennanen Veera Irene, Joensuu
Piitulainen Pyry Eemil Ilari, Liperi
Puhakka Panja Petronella, Joensuu
Pölönen Arttu Ilmari, Joensuu
Rissanen Jenna Emilia, Liperi
Rudoman Vadim, Joensuu
Saari Aatu Oskari, Joensuu
Shirokih Ekaterina, Joensuu
Sinkkonen Hanna Mari, Joensuu
Soininen Jiri Mikael, Outokumpu
Soininen Kiia Meretta, Outokumpu
Tahvanainen Heli Krista Maria, Liperi
Tanskanen Iina Jasmin, Polvijärvi
Termonen Jessica Noora Maria, Outokumpu
Terrihauta Peppi-Tuulia, Joensuu
Tolonen Heidi Ilona, Liperi
Turunen Meeri Martta Aurora, Joensuu
Wickstrand Kimmo Panu Mikael, Joensuu
Väistö Iiris Ida Annika, Tohmajärvi
Vänskä Lassi Aleksi, Joensuu
Vänskä Laura Krista Elisa, Liperi

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Aro Nora Maria, Joensuu
Karhunen Elisa Maaria, Joensuu
Kilpeläinen Tista Josefiina, Outokumpu
Kinnunen Jonna Roosa Susanna, Joensuu
Kuhlmann Aleksandra Lavinia, Joensuu
Lyhykäinen Essi Ilona, Outokumpu
Mononen Pinja Anniina, Joensuu
Parkkonen Sanna Sinikka, Joensuu
Pietarinen Marjo Elina, Joensuu
Raittinen Miia Kristiina, Joensuu
Rummukainen Sanna Elina, Joensuu
Rönkkö Emma Karoliina, Kontiolahti
Tammela Vilja Anniina, Joensuu
Tolvanen Sara-Liisa Elisabet, Joensuu
Väänänen Petra Maria, Joensuu

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Alajoki Timo Tuomas, Joensuu
Björn Kari Tapio, Tohmajärvi
Koistinen Janne Henrikki, Outokumpu
Konttinen Joni Henrik Ensio, Kitee
Lehikoinen Hannu Matti Juhani, Liperi
Lindeman Henry Pekka Mikael, Tohmajärvi
Luukkanen Eetu Otto Santeri, Joensuu
Makkonen Aapo Pietari, Tohmajärvi
Piipponen Arto Pekka, Joensuu
Rummukainen Ville Tero Markus, Polvijärvi
Sorsa Pekka Juhani, Liperi
Suhonen Jani Kristian, Valtimo
Eronen Sami Juhani, Kitee
Immonen Joni Matias, Tohmajärvi
Kerkkänen Toni Ilmari, Joensuu
Kettunen Julius Jere Petteri, Liperi
Kukkonen Arto Petteri, Kontiolahti
Määttä Joona Santeri, Kontiolahti
Paakkunainen Kari Mikael, Joensuu
Pieviläinen Karo Miro Oskari, Joensuu
Piironen Miika Sauli Ilmari, Joensuu
Turunen Arto Tapio, Kontiolahti
Vilja Miika Joona Daniel, Outokumpu

Kone- ja metallialan perustutkinto

Sirviö Heikki Ensio, Juuka, Kaksoistutkinto
Ahonen Miika Petteri, Ilomantsi
Eriksson Toni Ture Ensio, Tohmajärvi
Hakkarainen Heikki, Joensuu
Hassinen Emppu Matias, Joensuu
Jormanainen Timo Tapani, Joensuu
Kiiskinen Janne Kristian, Joensuu
Kinnunen Janne Tapani, Joensuu
Koljonen Veeti Oskari, Joensuu
Kuivalainen Mikko Eljas, Rääkkylä
Lamminsalo Konsta Juha Kasper, Rääkkylä
Lankinen Teemu Samuli, Kontiolahti
Lankinen Tuomas Aleksi, Kontiolahti
Lehikoinen Jussi Valtteri, Juuka
Levänen Armas, Liperi
Markoff Tommi Tapani, Joensuu
Martiskainen Toni Mikael, Liperi
Meriläinen Sippo Alpertti Pekanpoika, Kontiolahti
Muikku Mika Matias, Joensuu
Paasikivi Arttu Mikael, Joensuu
Pakarinen Hannu Markus, Joensuu
Palviainen Santeri Antero, Joensuu
Pekkanen Oula Pekka Aleksi, Joensuu
Pilppula Simo Harri Viljami, Joensuu
Puhakka Niko Petteri, Joensuu
Päivinen Kasimir Oskar Kristian, Tohmajärvi
Raitakivi Jere Mikael, Joensuu
Siippola Jere Matti Tapani, Joensuu
Soininen Valtteri Johannes, Joensuu
Sorjonen Petteri Akseli, Joensuu
Tahvanainen Harri Aleksi, Joensuu
Tanskanen Eetu Aleksi Edvard, Polvijärvi
Tukiainen Juho Heikki Tapio, Kontiolahti
Turunen Ville-Pekka, Kontiolahti
Ullgren Johanna Emilia, Joensuu
Väyrynen Jehri Juhani, Joensuu

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Hirvonen Tinja Taru Inkeri, Joensuu
Kettunen Outi Kristiina, Joensuu
Nissinen Riitta Anneli, Joensuu
Pennanen Riitta Hannele, Kitee
Puustinen Minna Tuulia, Joensuu
Saukkonen Päivi Anni Maria, Ilomantsi
Starodubtseva Larysa, Joensuu

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Lainpelto Ursula Kastanja, Joensuu, Kaksoistutkinto
Haimivaara Eevaliisa, Liperi
Heikkinen Päivi Maaria, Kontiolahti
Hulkko Daniel Shai Shalom, Joensuu
Issakainen Enni Julia, Joensuu
Issakainen Minna Maria, Joensuu
Järvinen Minna Maarit, Liperi
Kareinen Teemu Matti Tapio, Joensuu
Kauppala Kasper Taavetti, Joensuu
Kela Sofia Amanda, Joensuu
Kortelainen Heidi Pauliina, Vieremä
Kuivalainen Jori Janne Oskari, Kontiolahti
Kylmä Tuomo Petri Sakari, Ilomantsi
Lievonen Minna Kristiina, Joensuu
Musikka Natalia, Joensuu
Nupponen Johanna Jenna Maria, Liperi
Patina Titta Vanilla Wilhelmina, Liperi
Pietarinen Satu-Maarit Hannele, Liperi
Puhakka Antti Matias, Joensuu
Pykäläinen Eveliina Sanni Maria, Joensuu
Rautiainen Niina Mari, Joensuu
Räsänen Taru Helinä, Liperi
Santaniemi Annukka, Joensuu
Suvanto Titta Kristiina, Joensuu
Tahvanainen Henriikka Piritta Pauliina, Joensuu
Tsurkka Henna Marjatta, Kontiolahti
Vauhkonen Sanni Anniina, Joensuu
Vihavainen Heli Hannele, Joensuu
Vilokkinen Viivi Annika, Ilomantsi
Vänskä Merja Helena, Outokumpu

Liiketalouden perustutkinto

Antikainen Henna Susanna, Joensuu
Asikainen Hanna Kristiina, Liperi
Hassinen Tarja Hannele, Joensuu
Hämäläinen Pia Pauliina, Joensuu
Karttunen Margit Johanna, Kontiolahti
Kettunen Sanna-Maarit, Joensuu
Kornienko Irina, Tohmajärvi
Kukkonen Kirsi Katriina, Joensuu
Makkonen Katri Anna Tuulia, Joensuu
Mäkilä Anja Kirsi Marjaana, Polvijärvi
Poutiainen Ville Oskari, Polvijärvi
Puhakka Katja, Liperi
Pussinen Anita Irmeli, Joensuu
Rossi Marja Hannele, Joensuu
Rydberg Hanna, Joensuu
Saastamoinen Sara Henniina, Joensuu
Tyutryumova Svetlana, Tohmajärvi
Mäkelä Eetu Matti Aleksi, Joensuu, Kaksoistutkinto
Aaltola Pinja Maria, Liperi
Alanen Markku Tapio, Joensuu
Alhainen Anne-Mari, Joensuu
Anttonen Kalle Einari, Joensuu
Halonen Johanna Ida Karoliina, Joensuu
Hiltunen Laura Elina, Outokumpu
Huovinen Jaana Maarit, Kontiolahti
Huusko Iida-Riina Eveliina, Kontiolahti
Hämäläinen Siiri Kaarina, Kontiolahti
Immonen Tiina Maria, Joensuu
Jormanainen Jenni Johanna, Joensuu
Kaipainen Viivi Emilia, Kontiolahti
Karhiaho Katja Juulia, Joensuu
Karhu Susanna Emilia, Joensuu
Karjalainen Maiju Elina, Joensuu
Karppinen Jenni Anna-Sofia, Joensuu
Kautto Tuula Maria, Joensuu
Kaverinen Kiia Irene, Kontiolahti
Kettunen Joona Aleksi, Joensuu
Kinnunen Hanna Riikka Maria, Joensuu
Kinnunen Joona Mikael, Joensuu
Kohonen Kalle Alpo Eemeli, Joensuu
Koistinen Jere Oskari, Joensuu
Kontkanen Jussi Jarmonpoika, Liperi
Koskelo Sanna-Maaret Kaarina, Joensuu
Kukkonen Teemu Eetu Anton, Kontiolahti
Kyllönen Jenna Leena Sarina, Joensuu
Kähkönen Sanna Katariina, Joensuu
Kärnä Diana, Joensuu
Kärnä Netta Maria Josefina, Joensuu
Laihanen Ville Jonne Samuli, Joensuu
Laine Markus Max Rikunpoika, Joensuu
Lappalainen Sami Joonas, Polvijärvi
Laurell Iida Maria, Kontiolahti
Makkonen Toni Paavo-Tuomas Antero, Joensuu
Mannerheimo Miko Eemeli, Joensuu
Mikkonen Anna-Saila Johanna, Joensuu
Multanen Mette Emilia, Joensuu
Mustonen Noora Maria Anneli, Joensuu
Mäe Hedi, Ilomantsi
Naakka Leevi Elmo Santeri, Joensuu
Naumanen Lasse Ilmari, Kontiolahti
Nissinen Iiris Aurora, Kontiolahti
Nissinen Tatu Henrik, Joensuu
Pantio Anton Aake Pentti, Joensuu
Pirhonen Eino Aleksi, Joensuu
Pitkänen Joona Samuli, Kontiolahti
Porento Eemi Johannes, Joensuu
Raatikainen Anna-Carita, Kontiolahti
Ratilainen Kati Aada Marianna, Liperi
Rautiainen Leevi Pekka Juhani, Joensuu
Räsänen Valtteri Eemil, Joensuu
Salmi Tiia Helmi Annika, Joensuu
Siikki Laila, Liperi
Sivonen Ville Vili Verneri, Joensuu
Suhonen Milla Tinja Karoliina, Joensuu
Suomalainen Juusa Olavi, Joensuu
Talvitie Heidi Susanna, Joensuu
Teitto Heli Leena Marjukka, Joensuu
Tietäväinen Henri Otto, Kontiolahti
Toivanen Miika Joonas Antero, Kaavi
Turunen Kristian Niklas Joonatan, Joensuu
Vanninen Elias Vilhelm, Liperi
Vartiainen Aida Ulrica, Liperi
Vesamäki Otto Villehard, Kuopio
Voutilainen Miska Benjami, Joensuu
Väistö Anni Elina, Kontiolahti
Väänänen Mikael Seppo Matias, Kontiolahti

Logistiikan perustutkinto

Heikkinen Henri Samuel Antero, Joensuu
Heiskanen Arsi Markus, Liperi
Karppanen Tommi Kalevi, Kontiolahti
Karvonen Joona Juuso Kristian, Heinävesi
Karvonen Tatu Samu Kristian, Joensuu
Kokkonen Juho Osmo Olavi, Juuka
Koponen Robi Rasmus Matias, Joensuu
Kotilainen Jesse Miikka Samuel, Liperi
Krivenko Roman, Joensuu
Kuittinen Jouni Pekka Juhani, Nurmes
Laakkonen Toni Mark Samuel, Joensuu
Lehikoinen Joni Miro Juhani, Joensuu
Lipponen Mitro Oskari, Kaavi
Mehtonen Lauri Jaakko Tapio, Joensuu
Meriläinen Anniina Johanna, Joensuu
Miettinen Olli Petteri, Juuka
Mikkonen Eetu Aapeli, Nurmes
Mononen Eleonora Alexandra, Joensuu
Mutanen Konsta Viljami, Joensuu
Nissinen Markus Onni Henrik, Joensuu
Nissinen Miro Antero, Liperi
Pakarinen Juha, Joensuu
Pashonin Ivan, Joensuu
Puustinen Arttu Joona Antero, Joensuu
Pyykkö Juha Matti, Joensuu
Rosti Pasi Petteri, Joensuu
Rönkkönen Aki Juhani, Parikkala
Suomalainen Aki Samuli, Joensuu
Suomalainen Eetu Petteri, Liperi
Tahvanainen Juho Oskari, Ilomantsi
Tanninen Teemu Kasperi, Joensuu
Toivonen Niko Tapio, Joensuu
Tossavainen Mari Johanna, Liperi
Tuomisto Teemu Juho Tapani, Joensuu
Turunen Vesa-Matti Juhana, Joensuu
Varonen Suvi Anna Maaria, Tohmajärvi
Vattulainen Eetu Eemil, Juuka

Maanmittausalan perustutkinto

Anola-Pukkila Aimo Antero, Joensuu
Iaroshenko Dmitrii, Joensuu
Kemppainen Hannu Ilmari, Joensuu
Kukkonen Tero, Liperi
Nygren Jari Antti Mikael, Joensuu
Puoskari Jonna Emilia, Kuopio
Taari Jan Ronnie, Kontiolahti

Maatalousalan perustutkinto

Hirvonen Maria Alexandra, Joensuu
Leppänen Henna-Riikka, Joensuu
Tuunanen Sari Birgitta, Polvijärvi

Matkailualan perustutkinto

Eronen Olga, Joensuu
Keinänen Katja Sini Tuulikki, Joensuu
Mielonen Ida Pinja Aliisa, Joensuu
Moilanen Kati Elina, Joensuu
Piiroinen Emma Sofia, Joensuu
Pulkkinen Nina Satu Pauliina, Joensuu
Simpura Nada Jasmin, Liperi
Soininen Suvituuli Katariina, Joensuu
Tarnanen Annika Aune Tuulia, Joensuu

Metsäalan perustutkinto

Kokko Olli-Pekka Antero, Joensuu
Martiskin Mervi Johanna, Joensuu
Pekkala Pentti Kalevi, Joensuu
Penttinen Mika Kim Kristian, Kitee
Pirttisalo Tuomas Mikael, Joensuu
Saarinen Janne Eetu Untamo, Joensuu
Virkkunen Jukka, Lieksa

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto

Ala Fiia Meerit Camilla, Joensuu
Bollström Soraja Sabina Anastaasia, Joensuu
Hakkarainen Tiina Sini Tuulia, Kuopio
Hamnström Olli Pekka, Kitee
Hassinen Riitta Liisa Helena, Joensuu
Haverinen Sonja Marjaana, Nurmes
Heino Ahti Hermanni, Outokumpu
Huusko Santeri Kimmo Kalervo, Joensuu
Iso-Aho Juho Aleksis, Joensuu
Jarva Paavo Aapeli, Joensuu
Javanainen Katja Elina, Joensuu
Karhinen Tuukka Janne Olavi, Juuka
Ketola Menna Emilia, Kuopio
Kiiski Riina Katinka, Joensuu
Kohonen Heidi Kaarina, Kitee
Kokki Tero Juhani, Joensuu
Kontturi Jaana Kristiina, Kontiolahti
Kontturi Marjaana, Joensuu
Koskivuori Leea Liisa Julia, Joensuu
Kärjä Anni Maria Amanda, Liperi
Lindström Ben Olof, Joensuu
Mehtonen Emilia Sofia Maria, Joensuu
Mustonen Tytti-Kaisa Anniina, Tohmajärvi
Nevalainen Noora-Elisa, Joensuu
Nuutinen Mira Nea Kristiina, Joensuu
Paajanen Veera Jessica, Joensuu
Parkkinen Pinja Vilhelmiina, Joensuu
Piipponen Mirka, Joensuu
Pirinen Silja Emilia, Joensuu
Puustinen Saana Annikki, Joensuu
Räty Jerry Veikko Petteri, Rääkkylä
Räty Lotta Nea Elisabet, Kontiolahti
Smura-Halonen Sirpa Helena, Nurmes
Tanskanen Oona Juulia, Polvijärvi
Timonen Netta Maria, Joensuu
Tuohimäki Toni Petteri, Kontiolahti
Tuppurainen Jari-Pekka, Joensuu
Ukkonen Vuokko Annikki, Joensuu
Valjus Aleksi Petter, Nurmes

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Bogdanoff Henri Miika Tapani, Joensuu
Hakulinen Petri Tapio, Kitee
Hämäläinen Jenni Maria, Joensuu
Malinen Eemeli Erkinpoika, Joensuu
Haurinen Taru Mila Irina, Joensuu
Immonen Saara Anu Marketta, Joensuu
Inkinen Jasmin Alexandra, Joensuu
Juvonen Kim Joonatan, Joensuu
Kareinen Veera Kristiina, Joensuu
Kettunen Marika Karoliina, Joensuu
Makkonen Niina Marianne, Polvijärvi
Matikainen Johanna Katariina, Joensuu
Pasanen Minna Maria, Polvijärvi
Päiväniemi Sanni Elina, Kaavi
Rummukainen Riina Karoliina, Liperi
Saarelainen Helmi Eleonoora, Lieksa
Vepsä Sauli Sebastian, Kontiolahti

Puualan perustutkinto

Hynninen Esa Petteri
Härkönen Osmo Antero, Joensuu
Muttonen Aino Mirjam, Kitee
Nieminen Toni Petteri, Joensuu
Nousiainen Arto
Pakkalen Olli Pekka, Joensuu
Piipponen Tarja Marita, Vantaa
Pirinen Niilo Toivo Olavi, Joensuu
Ruuska Marko Ilmari, Joensuu
Hilonen Mikko Juho-Pekka, Valtimo
Ilonen Matias Henrik, Rääkkylä
Jerkku Eemeli Gabriel, Joensuu
Kinnarinen Birgitta Sandra, Joensuu
Koljonen Jerno Miko Markus, Kontiolahti
Partanen Ilona Beata Kristiina, Polvijärvi
Tiilikainen Laura Johanna, Outokumpu
Tolvanen Ville-Veikko Vihtori, Liperi
Venäläinen Janne Juhani, Joensuu

Rakennusalan perustutkinto

Aalto Oskari Matias, Kontiolahti
Janttonen Tomi Tapio, Liperi
Katajainen Daniel Niilo Kalervo, Joensuu
Lillunen Henri Pekka Eemeli, Joensuu
Luostarinen Onni Lari Valtteri, Liperi
Martiskainen Eero Petteri, Kontiolahti
Nevalainen Henri Kristian, Joensuu
Pajarinen Timo Olavi, Liperi
Sakov Artur, Joensuu
Simonen Miika Ilari, Liperi
Turunen Arttu Aapo Jalmari, Joensuu
Härkönen Ari Pekka, Polvijärvi
Mutikainen Aki Juhani, Joensuu
Oinonen Marke-Rosita, Liperi
Alitupa Juuso Eemil, Joensuu
Auvinen Joonas Antero Kristian, Kontiolahti
Hassinen Niko Kristian, Joensuu
Hirvonen Niklas Samuel Pasinpoika, Joensuu
Jabar Aros Ali, Joensuu
Lampinen Antti Tuukka Matias, Liperi
Matikainen Eetu Valtteri, Kontiolahti
Naumanen Leevi Oskari, Outokumpu
Nissinen Mika Eetu Tapani, Joensuu
Pakarinen Eino Aleksanteri, Joensuu
Phantha Arunchai, Liperi
Piiroinen Niko Petteri, Outokumpu
Primetta Jonne Antton, Kontiolahti
Rieppo Markus Eemeli, Joensuu
Räsänen Janne Pekka Johannes, Outokumpu
Saharinen Kalle Santeri, Kontiolahti
Saukkonen Samuli Henrikki, Liperi
Savolainen Waltter-Kristian Adiel, Liperi
Savolainen Vilppu Eevert Jussinpoika, Joensuu
Susilehto Heikki Juhani, Joensuu
Tuovinen Tuukka Saul Kristian, Juuka
Vartiainen Arto Antti Kalevi, Joensuu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aimasmäki Tero Tapani, Kitee
Asikainen Raija Saimi Maria, Liperi
Borg-Ronkainen Hanna Anniina, Ilomantsi
Bågeberg Päivi Hannele, Kontiolahti
Bäckman Maarit Kaarina, Joensuu
Chamrunhin Thanabodee, Ilomantsi
Ehrukainen Paula Marketta, Tohmajärvi
Ekman Mari Johanna, Joensuu
Eronen Ulla Sirkku, Tohmajärvi
Eskelinen Janina, Joensuu
Forsell Sara Sofia, Joensuu
Frantzi Ritva Elina, Joensuu
Haapalainen Maija Ilona, Kontiolahti
Hakkarainen Kati Irmeli, Joensuu
Halonen Annemari Larissa, Liperi
Harmanen Noora Marjut Sinikka, Kitee
Hassinen Kaisa Anneli, Joensuu
Hassinen Tiia Sirkka-Liisa, Joensuu
Hatunen Jasmin Anna Kristiina, Liperi, Kaksoistutkinto
Heikura Emilia Sini Susanna, Rääkkylä
Heiskanen Saara Mirjami, Tohmajärvi
Hirvonen Simo Elias, Joensuu
Hirvonen Siri Petra Johanna, Joensuu
Honkanen Viljo Tapani Artturi, Joensuu
Horttanainen Mira Piia Pauliina, Joensuu
Huikuri Roosa Karoliina, Liperi
Hujanen Jani Severi, Joensuu
Hummel Jeremy Scott, Joensuu
Hyvärinen Janika Aino Emilia, Joensuu
Hyvärinen Otto Ville Aleksi, Varkaus
Ihanus Jaakko Juhani, Ilomantsi
Ikonen Piia Marketta, Kontiolahti
Ikonen Roosa Nina Johanna, Joensuu
Immonen Ninja Alexandra Julia, Liperi
Joutsensaari Elina Pihla Anneli, Joensuu
Kaasinen Hilda Maria, Kontiolahti
Kakkonen Maarit Anne, Joensuu
Kananen Juhana Sulo Benjamin, Kontiolahti
Karvonen Hanna Marika, Liperi
Kekäläinen Elaida, Joensuu
Kesälä Kari Juhani, Joensuu
Ketolainen Kia Minea Birgitta, Kitee
Ketolainen Minna Kaarina, Kitee
Kettunen Joonas Niko Sakari, Joensuu
Kinnunen Emmi Veera Elisa, Joensuu
Koistinen Santra, Tuusniemi
Konttinen Hanna Sofia, Kontiolahti
Konttinen Veera Mari Anne, Liperi
Kontturi Roosa Emilia Charlotta, Ilomantsi
Korhonen Tomi Mikael, Joensuu
Koskinen Satu Maarit, Liperi
Kosunen Sini Tuulia, Leppävirta
Kovanen Reetta Roosa Tuulia, Kontiolahti, Kaksoistutkinto
Kuivalainen Anne-Mari Emilia, Joensuu
Kukkonen Laura Riitta Viktoria, Joensuu
Kukkonen Milla Kristiina, Juuka
Kukkonen Petri Asko Mikael, Polvijärvi
Kähkönen Janita Anni Emilia, Joensuu
Kämäräinen Iida Salla Sofia, Kontiolahti
Laakkonen Kiia Maria, Kontiolahti, Kakssoistutkinto
Laakkonen Sari Maarit Hannele, Joensuu
Laine Terhi Anna Helena, Joensuu
Lamberg Katja Regina, Joensuu
Lavikainen Silja Satu Katariina, Joensuu
Lavikainen Tanja Kristiina, Liperi
Lehikoinen Roosa
Lemmetyinen Laura Ida Emilia, Outokumpu
Lievonen Merja Anu Maria, Tohmajärvi
Lihavainen Niina Elina, Joensuu
Luukkainen Marko Tapani, Joensuu
Lyhykäinen Olli Aleksi, Outokumpu
Lång Minna Marina, Joensuu
Martikainen Anu-Irina Mirjam, Joensuu
Martikainen Jaana Maarit, Liperi
Meriläinen Johanna Katriina, Joensuu
Miettinen Netta Amanda, Juuka
Miettinen Pauliina Susanna, Tuusniemi
Mikhail Heli Susanna, Kontiolahti
Mustonen Merja Susanna, Joensuu
Mutanen Mirella Jenna Julia, Joensuu
Myller Heidi Birgitta, Joensuu
Mäkitalo Johanna Elina, Joensuu
Nenonen Inka Sisko Elina, Joensuu
Nenonen Veera Emma Inkeri, Joensuu
Nevalainen Johanna Katriina, Polvijärvi
Nilsen Enni Liina Maria, Varkaus
Nissinen Katri Maarit Johanna, Joensuu
Nissinen Mira Julia, Joensuu
Novitckaia Svetlana, Joensuu
Nylander Emma Roosa, Kontiolahti, Kaksoistutkinto
Paavilainen Ida Maria, Joensuu
Papunen Eeva, Joensuu
Parjanen Erika Anniina, Kontiolahti
Patrikainen Jasmin Sofia, Joensuu
Patrikainen Julia Emilia, Joensuu
Peltonen Ella Julia, Joensuu
Perez Gutierrez Clara, Joensuu
Pietarinen Riitta, Liperi
Pippola Niina Elina, Joensuu
Pirhonen Arja Annikki, Joensuu
Plattonen Viivi-Amanda Karoliina, Kontiolahti
Poikkimäki Aleksi Salomon, Joensuu
Pottonen Anette Ida Julia, Kontiolahti
Pottonen Sari Maarit, Kontiolahti
Puustinen Kristina, Joensuu
Pylvänen Tuija Marjatta, Liperi
Päivänurmi Rosa-Maria, Joensuu
Pääkkönen Tanja Emilia, Juuka
Pöntinen Miia Marjut Annukka, Joensuu
Pötsönen Kusti Olavi, Joensuu
Rajala Noora Inka, Joensuu
Rantanen Marjo Johanna, Joensuu
Rantanen Tuija, Liperi
Ratilainen Suvi Elina, Liperi
Rautanen Asta Marjatta, Ilomantsi
Reijonen Anne Maarit, Joensuu
Reinikainen Teemu Eemeli, Joensuu
Riissanen Reetta Hannele, Liperi
Roivainen Jaana Hannele, Joensuu
Rummukainen Reetta Linda Maria, Liperi, Kaksoistutkinto
Ryhänen Jaana Riitta Hannele, Ilomantsi
Ryynänen Katja Enni Maria, Joensuu
Räsänen Santtu Valtteri, Joensuu
Räty Jaana Annika, Joensuu
Räty Johanna Maria, Kontiolahti
Rönkkö Matti Ville, Joensuu
Saarelainen Irene Karoliina, Joensuu
Saarelainen Paula Leena, Tohmajärvi
Saharinen Mari Teresa, Kontiolahti
Sarkkinen Jaana Marja, Joensuu
Savolainen Marika Mirjami, Joensuu
Shardyko Anna, Joensuu
Silvennoinen Enni Aino Julia, Joensuu
Sonné Katharina Mira Mariana, Joensuu
Sormunen Natalie Laura Mariia, Joensuu
Sormunen Satu Maarit, Joensuu
Sormunen Titta, Joensuu
Tarvainen Toni Pekka, Joensuu
Tavi Mirja Elna Kristiina, Varkaus
Telekäinen Pietari Alarik, Joensuu
Tietäväinen Nina Marjut, Polvijärvi
Tiihonen Roope Mikael, Siilinjärvi
Tikkanen Säde Maarit, Joensuu
Tillonen Päivi Helena, Polvijärvi
Timonen Sanna Mari, Joensuu
Titova Anastasiia, Joensuu
Toivio Totte Kauko Tapani
Tolkki Tommi Iivari, Parikkala
Tuononen Anton Oliver, Kontiolahti
Tuononen Emmi Alisa, Joensuu
Turunen Jemina Aili Natalie, Joensuu
Turunen Milja Anni Kristiina, Joensuu, Kaksoistutkinto
Turunen Tarja Tuulia, Kontiolahti
Tuupanen Outi, Joensuu
Tuupanen Suvi Ilona, Kontiolahti
Vanhakangas Jenni Maria, Joensuu
Varis Tiina Veera, Joensuu, Kaksoistutkinto
Vartiainen Sonja Eveliina, Joensuu
Vatanen Andrey, Ilomantsi
Vepsäläinen Noora Annika, Joensuu
Viitaniemi Elina Maria, Liperi
Voutilainen Miisa Emma Julia, Joensuu
Vähä-Impola Waltteri Aleksander, Joensuu
Vänskä Miisa Marjut, Kontiolahti
Väänänen Aarne Johannes, Joensuu
Yljälä Saija Pauliina, Joensuu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Hakkarainen Pyry Sakari, Joensuu, Kaksoistutkinto
Alanen Vili Veikka Albert, Joensuu
Anttilainen Joonas Yrjö Antero, Kontiolahti
Hakkarainen Toivo Antero, Joensuu
Halonen Jarkko Tapani, Polvijärvi
Halttunen Sampo Ilari, Kontiolahti
Heikkilä Sakke Severi, Joensuu
Holopainen Niko-Veikka, Joensuu
Huusko Hannu, Liperi
Ikonen Mikael Pekka Samuli, Kontiolahti
Immonen Tero Santeri, Kontiolahti
Jaatinen Samuli Toni Santeri, Kontiolahti
Järviluoto Suvi Tuulia, Joensuu
Kainulainen Aleksi Mikko Oskari, Joensuu
Kakkonen Marko Keijo Mikael, Kontiolahti
Karttunen Joona Aleksi, Joensuu
Kettunen Miikka Aleksi, Joensuu
Kokkonen Jon Markus, Outokumpu
Kuusipalo Aapo Juhana, Joensuu
Lehikoinen Alex Mikael Kristoffer, Juuka
Mononen Arttu Wiljami, Joensuu
Mutanen Jason Eelis Misael, Liperi
Mutanen Miska Väinö Tapio, Outokumpu
Piipponen Tero Antti Henrik, Joensuu
Piiroinen Niko Ville Santeri, Joensuu
Pulkkinen Aapo Elmeri, Joensuu
Purmonen Konsta Jyri Petteri, Ilomantsi
Pylsy Lassi Oskari, Joensuu
Päivinen Vili-Valtteri, Joensuu
Renqvist Sampo Jalmari, Joensuu
Rieppo Juho Valtteri, Joensuu
Sheikh Abdullaahi Aamir Aadan, Kontiolahti
Sinkkonen Joonas Aleksanteri, Joensuu
Surakka Mikko Samuel, Kontiolahti
Suvanto Juha-Pekka Eemeli, Joensuu
Tukiainen Rasmus Kristian, Joensuu
Turunen Aatu Aleksi Otto, Kontiolahti
Törrönen Tapio Pekka Olavi, Joensuu
Vainikainen Anssi Joonatan, Joensuu
Väänänen Karri Ensio, Joensuu

Talotekniikan perustutkinto

Barymov Ignat, Joensuu
Finagin Vitali, Joensuu
Golubev Vitaly, Joensuu
Kähkönen Ari Kristian, Joensuu
Makkonen Jarkko Johannes, Kitee
Meriläinen Pekka Juhani, Nurmes
Keskitalo Roope-Rasmus Willehard, Joensuu, Kaksoistutkinto
Hussein Khalid Ibrahim, Joensuu
Ikonen Valtteri Eemil, Tohmajärvi
Joutsen Patrik Frans Emil, Liperi
Kaipainen Pekka Aapo Johannes, Joensuu
Kallinen Jere Eric Mikael, Kitee
Kauranen Eetu Santeri, Liperi
Keinänen Tomi Matias, Kontiolahti
Kontio Onni Antti Johannes, Kontiolahti
Korhonen Ismo Ensio, Joensuu
Korhonen Jim Toivo Olavi, Juuka
Korhonen Mika Tuomas, Lieksa
Kämäräinen Miro Alexander, Joensuu
Kärki Arttu Eerik, Kontiolahti
Makkonen Pyry Sampo Elias, Joensuu
Miettinen Otso Olavi, Joensuu
Oinonen Otto-Aleksi, Rääkkylä
Piitulainen Miska Matias, Joensuu
Pirinen Teemu Tapani, Kontiolahti
Pöllänen Olli Akseli, Joensuu
Sallinen Markku Mikael, Liperi
Salminkoski Joni Jalmari Olavi, Joensuu
Siponen Juha Valtteri, Joensuu
Tahvanainen Toni Aleksi, Joensuu
Tanskanen Niko Mikael Antero, Kontiolahti
Tikka Toni Mikael, Joensuu
Toivari Mika Johannes, Kitee

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Abdalle Abdirahman Moalin, Joensuu
Bordi Tuukka Pietari, Joensuu
Gustafsson Simo Alex, Heinävesi
Helenius Eetu Mikael Gunnar, Joensuu
Hirvonen Matias Juhani, Outokumpu
Kiiskinen Sami Mikael, Liperi
Kokkola Jasu Antero, Valtimo
Kontkanen Eetu-Markus Samuel, Joensuu
Kuivalainen Henri Santeri, Joensuu
Kuronen Ilari Eerik, Joensuu
Laakkonen Niko Kristian, Kontiolahti
Leskinen Aleksi Elias, Joensuu
Makkonen Juuli Emilia, Joensuu
Mäkinen Kalle Jalmari, Polvijärvi
Nuutinen Tuomo Antero, Joensuu
Nyman Roger Henry Allan, Joensuu
Paakkunainen Jere Mikael, Joensuu
Puittinen Emppu Leevi Eemeli, Liperi
Roivas Veikko-Aleksi Antero, Outokumpu
Ruponen Arttu Oskari, Liperi
Räty Niko Markus Aleksanteri, Liperi
Sallinen Mika Olli Juhani, Joensuu
Salminen Oskari Miika Kristian, Kontiolahti
Sukanen Arttu Kasperi, Kontiolahti
Timonen Sami Aleksi, Kontiolahti
Toivanen Aleksi Verner Antero, Kontiolahti
Vainikainen Joona Väinö, Outokumpu
Vartiainen Tuomas Olli Antero, Joensuu
Virkkunen Toni Juhani, Joensuu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Heikkinen Ilkka Petteri, Kuhmo
Hyttinen Sauli Santeri, Kontiolahti
Karppinen Janne Tapani, Kontiolahti
Moilanen Taru Tuulikki, Pieksämäki
Parviainen Jarkko Kristian, Ilomantsi
Pussinen Timo Eino Uolevi, Joensuu
Pölönen Tommi Henrik Mikael, Joensuu
Riikonen Rauno Juhani, Joensuu
Silvennoinen Jarmo Martti Tapio, Joensuu
Väistö Heidi Hannele, Joensuu
Hietamäki Emilia Susanna, Joensuu
Karvonen Timo Antti, Kontiolahti
Kuittinen Seppo Mikael, Joensuu
Leppänen Janne Tapani, Joensuu
Leppänen Niko Petteri, Kontiolahti
Mantsinen Niikko, Joensuu
Sormunen Aake Verner, Polvijärvi

Turvallisuusalan perustutkinto

Rissanen Riku Petteri, Tuusniemi
Vuojolainen Panu, Jyväskylä

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Mononen Milla Maija, Joensuu, Kaksoistutkinto
Koivukangas Isa Laura Annika, Joensuu
Malinen Laura Katariina, Kitee
Malinen Riitta Leena, Lahti
Mähönen Kasperi Aapo Olavi, Liperi
Tertsunen Jari Ensio, Joensuu

Ammattitutkinnot

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Raassina Pilvi Sisko Helena, Joensuu

Kondiittorin ammattitutkinto

Kokkonen Laura Inkeri, Joensuu
Myllynen Jenni Elina, Joensuu
Oinonen Mikko Antero, Joensuu

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hirvonen Päivi Kristiina, Joensuu
Kuisma Mirva, Outokumpu
Pieviläinen Mirka Piritta, Joensuu
Sivonen Sari Anneli, Joensuu

Koneenasentajan ammattitutkinto

Haataja Sauli Juhani, Liperi
Järstä Juhani Pentti Olavi, Kontiolahti
Kallinen Ari-Pekka Tapani, Outokumpu
Kurikka Torsti Pentinpoika, Liperi
Muikku Ville Petteri, Liperi
Pakarinen Antti Veikko Hannes, Liperi
Suvanto Antti Sakari, Joensuu

Koneistajan ammattitutkinto

Immonen Iiro Simo Antero, Outokumpu

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Heinonen Sorja, Liperi
Hyvärinen Natalia, Joensuu
Kakkonen Tiina Maarit, Kontiolahti
Korhonen Sari Minna Johanna, Tohmajärvi
Nissinen Maarit Anneli, Kitee
Paakkonen Elina Linne Elisa, Joensuu
Pikkarainen Maritta Anneli, Nurmes
Ratilainen Katja Sinikka, Outokumpu
Seppänen Tanja Tuulikki, Kitee

Levyalan ammattitutkinto

Hämäläinen Juha Pekka, Liperi
Komulainen Petri Eemeli, Joensuu
Kortelainen Johannes Tapio, Joensuu
Laurikainen Juuso Paavo Kalevi, Joensuu
Mononen Sari Elisa, Joensuu
Palokas Ilja Kristian, Joensuu
Turunen Marko Jyri Juhani, Kontiolahti
Turunen Merja Eliisa, Joensuu
Voutilainen Harri Juho Tapani, Liperi

Levytekniikan ammattitutkinto

Hiltunen Mari Susanna, Liperi
Lehtola Joni Heikki, Joensuu
Nousiainen Niko Pekka Tapani, Savonlinna
Pekkinen Janne Aleksi, Kitee
Tammela Samuli Johannes, Outokumpu

Lihateollisuuden ammattitutkinto

Mustonen Matti, Liperi
Räsänen Ville Erik Johannes, Outokumpu

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Björn Jenna, Kontiolahti
Lintunen Kati Marika, Suomussalmi

Lämmityslaiteasentajan ammattitutkinto

Kananen Ari Kalevi, Joensuu
Motty Jose Carlos, Joensuu

Maarakennusalan ammattitutkinto

Fagerlund Pertti Olavi, Nokia

Media-alan ammattitutkinto

Kinnunen Joni Mikael, Lappeenranta

Myynnin ammattitutkinto

Kettunen Roosa Emilia, Joensuu
Silvennoinen Noora
Vattulainen Virpi Päivikki, Joensuu

Paperiteollisuuden ammattitutkinto

Vallius Sonja Katariina, Lieksa

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Hassinen Tiina Pauliina, Joensuu
Heikkinen Mervi Johanna, Joensuu
Ovaskainen Heini Marita, Joensuu
Pennanen Piia Tuulikki, Joensuu
Rokkonen Tia Mari Johanna, Joensuu

Puualan ammattitutkinto

Carle Jonathan Heikki Alexander, Kontiolahti
Kanninen Tuomo Aleksi, Kontiolahti
Mantsinen Riku Juhani, Kontiolahti
Vauhkonen Mikko, Kontiolahti

Sihteerin ammattitutkinto

Ohtonen Hanna-Mari, Joensuu
Riikonen Sallamari Susanna, Kontiolahti

Taloushallinnon ammattitutkinto

Keränen Teemu Juhani Petteri, Joensuu

Tarjoilijan ammattitutkinto

Laakkonen Annika Eveliina, Rääkkylä
Piipponen Marjo Satu Sinikka, Liperi
Ronkainen Jaana Marjukka, Joensuu

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto

Suomalainen Hannu, Kontiolahti

Vartijan ammattitutkinto

Grönroos Antti Oskari, Joensuu
Jeskanen Elina Iida Maria, Ilomantsi
Kärkkäinen Minna Anneli, Rääkkylä
Nevalainen Mira Maarit, Joensuu
Pesonen Arttu Olavi, Joensuu
Pietarinen Sauli Jarkko Olavi, Rääkkylä
Rautiainen Lari Johannes, Rääkkylä

Välinehuoltajan ammattitutkinto

Atak Maria, Liperi
Halonen Hanna Maarit, Kajaani
Holopainen Heidi Satu Susanna, Liperi
Jääskeläinen Iina Jasmiina, Imatra
Karppinen Ritva Marika, Joensuu
Kettunen Minna Helena, Kitee
Kortelainen Jenna-Riikka, Joensuu
Kyläkorpi Tatiana, Joensuu
Ratilainen Elena, Liperi
Räsänen Iida Emilia, Joensuu
Saastamoinen Kari Tapio, Joensuu
Tikkanen Sanna Maarit, Joensuu
Turpeinen Henna-Riitta Maria, Joensuu
Turunen Jenna Linda, Joensuu
Turunen Paula Anneli, Joensuu
Volotinen Sinja Annika, Joensuu

Yrittäjän ammattitutkinto

Penttinen Sari Tuija Anneli, Joensuu

Erikoisammattitutkinnot

Dieettikokin erikoisammattitutkinto

Hyvärinen Satu, Kontiolahti

Elintarviketekniikan erikoisammattitutkinto
Kupiainen Heli Hannele, Polvijärvi
Lohtander Ossi Tapio, Nurmes

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Saarinen-Härkönen Tuija Johanna, Joensuu

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Kettunen Hannareetta, Joensuu
Mikkonen Assi Emilia, Liperi
Rautiainen Mikko Kalevi, Joensuu
Soikkeli Marko Kristian, Kontiolahti
Suhonen Leena Marjatta, Joensuu
Taskinen Hanna Marika, Joensuu
Väänänen Lauri Juhani, Joensuu

Koneistajamestarin erikoisammattitutkinto

Nuutinen Jorma Kalevi, Joensuu

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto

Aalto Krista Susanne, Kontiolahti

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Junkkarinen Tuula Kaarina, Joensuu
Kuittinen Marika Hannele, Joensuu

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Hyttinen Minttu Marianna Karoliina, Joensuu
Iittiläinen Ari Tapani, Kitee
Katajala Sirke Krista Birgitta, Nurmes
Laakkonen Harri Petri Olavi, Outokumpu
Leppämäki Pekka Matias, Kuopio
Naumanen Reijo Olavi, Outokumpu
Nevalainen Ritva Leena, Nurmes
Piipponen Roosa, Joensuu
Piirainen Sari Tuulikki, Joensuu
Sotikov Eija Maarit, Joensuu
Tahvanainen Suvi Hanna Liisa, Joensuu
Turunen Asko Olavi, Joensuu

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Huotari Jenni Elli Stiina, Liperi
Sormunen Jaana Helena, Lieksa

KITEEN KOULUTUSYKSIKKÖ

Perustutkinnot

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hinkkanen Saara Emma Katriina, Parikkala
Hinkkanen Suvi Marja Esteri, Parikkala
Jänis Galina, Kitee
Zhukova Viktoriia, Rääkkylä

Liiketalouden perustutkinto

Aromaa Markus Reino Ilmari, Tohmajärvi
Karppinen Heli Anneli, Kitee
Koistinen Marko Markku, Kitee
Kovero Päivi Johanna, Rääkkylä
Miinalainen Tanja Leena Maria, Tohmajärvi
Mustonen Katja-Leena Margit, Kitee
Piiroinen Anastasia, Kitee
Virtanen Samuli Juho Eevert, Kitee
Väistö Johanna Susanne, Tohmajärvi

Maatalousalan perustutkinto

Alatalo Annina Maria, Kouvola
Hartikainen Veera Maria Liperi
Havukainen Ville Pekka Mikael, Kitee
Herukka Tommi Mika Tapio, Tohmajärvi
Hirvonen Miikka Johannes, Liperi
Hirvonen Riia Karoliina, Rääkkylä
Huttunen Juuso Petteri, Outokumpu
Kautonen Ida-Maria, Savonlinna
Kinnunen Oona Henna Susanna, Liperi
Leskinen Jari Petteri, Kitee
Lignell Erkko Abraham, Sulkava
Lintunen Tommi Taisto Kalevi, Tohmajärvi
Makkonen Anna Kaisa, Parikkala
Oinonen Anna Orvokki, Joensuu
Pippuri Anni Elina, Tohmajärvi
Pirinen Aku Paavo Juhani, Lappeenranta
Reijonen Katariina Ilmi Amanda, Savonlinna
Reijonen Tomi Juhani, Polvijärvi
Saari Jonna Helena Katariina, Kitee
Tuomainen Jenni Taru Maria, Ruokolahti

Rakennusalan perustutkinto

Kalenik Vladislav, Kitee
Leinonen Ville Valto Valtteri, Kitee
Partinen Ville Viljo, Kitee

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Antikainen Sara Janika, Joensuu
Avedeniy Pavel, Tohmajärvi
Dekkoeva Anastasia, Tohmajärvi
Eronen Salla Maarit, Kitee, Kaksoistutkinto
Hakulinen Tiina Johanna, Kitee
Havukainen Eija Marita, Kitee
Heikkinen Janina Tiia Annika, Ilomantsi
Karttunen Henry Aleksi, Kontiolahti
Kirjavainen Nina Aida Carola, Tohmajärvi
Pirinen Eveliina Maria Annastina, Kitee, Kaksoistutkinto
Pitkänen Natalia, Rääkkylä
Rahunen Sinna Katri Elina, Kitee
Saarimaa Tarja Kristiina, Kitee
Summanen Tuomo Tapani, Kitee
Timonen Sara Emilia, Kitee
Vaitkene Elena, Tohmajärvi
Varis Jenna Jasmin Christine, Tohmajärvi
Väkeväinen Teemu Tapani, Kitee

LIEKSAN KOULUTUSYKSIKKÖ

Uusia talonrakennuksen ammattilaisia opettajineen Lieksasta. Vasemmalla toimialajohtaja Jari Jolkkonen.

Perustutkinnot

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Amin Saadun Halgord, Lieksa
Glazunova Liudmila, Lieksa
Grund Samuli Joonatan, Lieksa
Karjunen Noora Kaarina, Lieksa, Kaksoistutkinto
Kohtavaara Laura Emilia, Lieksa
Martiskainen Ronja Alexandra, Lieksa
Thongsin Boonyawan, Lieksa

Kone- ja metallialan perustutkinto

Kiiskinen Juha-Matti, Lieksa

Liiketalouden perustutkinto

Bazhenova Veronika, Ulkomaat
Kargin Mihail, Ulkomaat
Keronen Simo Petteri Mikael, Lieksa
Keränen Susanna Kristiina, Lieksa, Kaksoistutkinto
Kortelainen Henri Esa Antero, Lieksa
Lukkarinen Marko, Lieksa
Mäkkeli Elina Katariina, Lieksa
Pellikka Markus Joel, Lieksa
Ryynänen Tarja Tuulikki, Lieksa
Salminen Joona Santeri Benjamin, Lieksa
Tahvanainen Tanja Emilia, Lieksa

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Kuivalainen Toni Tapio Kalevi, Joensuu
Myyry Leevi Santeri, Joensuu
Potekhin Andrei, Ulkomaat
Souranto Raimo Antero, Lieksa
Varonen Kari, Kitee

Rakennusalan perustutkinto

Gadzhiev Samir Emil, Ulkomaat
Iushchenko Luka, Ulkomaat
Parviainen Jesse Aaron, Lieksa
Potekhin Ruslan, Ulkomaat
Suhonen Seppo Kalevi, Nurmes
Tammivuo Jukka Pekka, Lieksa
Tamraysa Yahya Ahmed, Lieksa
Turunen Aleksi Miika, Lieksa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Bamberg Miila-Maria Emilia, Lieksa
Juntunen Outi Hannele, Kontiolahti
Kalilainen Sanna Cecilia, Lieksa
Kaltiainen Alina Annikki, Lieksa
Kangasniemi Eija-Kaisa Ilona, Lieksa
Kauhanen Leena Helena, Lieksa
Kärki Veera Vilhelmiina, Lieksa
Lampinen Roosa Oona Emilia, Lieksa
Leppänen Anne Maarit, Lieksa
Luostarinen Annika Sisko Helena, Lieksa
Multanen Sari Annukka, Lieksa
Määttä Terhi Tuulia, Nurmes
Nurminen Fanni Roosa, Lieksa
Pitkänen Pasi Heikki Tapani, Joensuu
Pyykkö Minna Tuulikki, Lieksa
Räsänen Mirva Pauliina, Lieksa
Saastamoinen Aleksi Erkki Vihtori, Lieksa
Soininen Joni Aatu Kalevi, Lieksa
Switalska Regina Daria, Lieksa
Tuomainen Nella-Sofia Cristina, Lieksa
Turunen Anna-Maria, Lieksa
Vartiainen Jonna Karoliina, Lieksa
Vedentcova Tamara, Ulkomaat

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Korhonen Juho Ilari Johannes, Lieksa
Kärki Valtteri Eero Juhana, Lieksa
Prokhorov Daniil, Ulkomaat
Shirokov Evgeny, Ulkomaat

Ammattitutkinnot

Kunnossapidon ammattitutkinto

Ihalainen Toni Juhani, Kontiolahti
Kirvesniemi Miikka, Joensuu

NURMEKSEN KOULUTUSYKSIKKÖ

Perustutkinnot

Autoalan perustutkinto

Huttunen Eemeli, Nurmes
Lepistö Johannes Sami Kristian, Lieksa
Ovaskainen Leevi Johannes, Juuka
Turunen Otto Akseli, Kontiolahti

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Heikura Ville, Nurmes
Karppinen Julia Iida Kristiina, Nurmes
Kokkonen Tuomas Kristian, Nurmes
Kontkanen Laura Emilia, Juuka
Korhonen Heikki Johannes, Juuka
Miettinen Tessa-Helena, Valtimo
Moiseeva Victoria, Juuka
Mononen Emma-Kaarina, Nurmes
Mäkelä Katja Helena, Juuka
Toivanen Minka Jasmin, Joensuu
Tolonen Miika Juhani, Nurmes
Valtanen Ville Petteri, Nurmes

Kone- ja metallialan perustutkinto

Karjalainen Olli Matias, Nurmes
Kokkonen Miika Niklas, Nurmes

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Laurila Vesa Matti Jalmari, Suomussalmi

Liiketalouden perustutkinto

Janhunen Pia Helena, Nurmes
Karjalainen Ninetta Jenna Jasmilla, Nurmes
Kettunen Nelli Kristiina, Nurmes
Kortelainen Tiia Elli Maria, Nurmes
Kosonen Niina, Kuhmo
Laukkanen Venla, Valtimo
Muona Eetu Pekka Pellervo, Pieksämäki
Rautiainen Sini Marika, Nurmes
Repo Tino Pekka, Polvijärvi
Räsänen Sami, Juuka
Timonen Sirje Katriina, Iisalmi
Toivanen Enna Noora Anniina, Juuka
Venäläinen Henni-Kerttu, Rautavaara

Rakennusalan perustutkinto

Kettunen Joona, Nurmes
Kinnunen Eetu, Nurmes
Kärki Janne Juhani, Nurmes
Lignell Oona Katariina, Nurmes

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ahonen Paula Marika, Nurmes
Karjalainen Terttu Marketta, Valtimo
Korhonen Maarit Mirella, Valtimo
Korkalainen Emma Kristiina, Nurmes
Kukkonen Sari-Marjaana, Nurmes
Meriläinen Tuija Orvokki, Nurmes
Niskanen Kirsi Marja Susanna, Nurmes
Rannasmaa Kirsi Hannele, Lieksa
Rantala Jaana Marjatta, Nurmes
Ruokolainen Paula Anneli, Nurmes
Ruokolainen Tarja, Nurmes
Tertsunen Riku Santtu Aleksi, Nurmes
Toivanen Pirkko Liisa, Juuka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Komulainen Teemu Tapani, Valtimo
Lukkarinen Juuso Aleksi, Nurmes
Pulkkinen Timo, Kuhmo
Ryynänen Riku Risto Juhani, Nurmes

Ammattitutkinnot

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Ahonen Pasi, Valtimo
Heikkinen Sanna Pauliina, Nurmes
Karjalainen Kirsi Riitta, Nurmes
Korhonen Ritva Helena, Nurmes
Laukkanen Armi Hannele, Nurmes
Nevalainen Tuula Hannele, Nurmes
Nurmikanta Anne Maarit, Nurmes
Saatsi Esko Arvi, Nurmes
Timonen Paula Helena, Nurmes

OUTOKUMMUN KOULUTUSYKSIKKÖ

Outokummussa valmistujaisjuhlia vietettiin Vanhassa pajassa perjantaina 1.6.2018.

Perustutkinnot

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto

Aaltonen Jesse Olavi, Lohja
Ahonen Katariina Anneli, Juuka
Alastalo Risto Matias, Outokumpu
Hartikainen Markku Henrik, Joensuu
Hiltunen Olli Elias, Outokumpu
Hintsanen Arttu Jarno Kalevi, Sulkava
Hirvonen Jussi Pekka, Tuusula
Hyvönen Hugo Hector, Outokumpu
Immonen Miikka Matias Pekanpoika, Outokumpu
Jeskanen Leevi Sakari, Joensuu
Jussila Pinja-Annina, Kuopio
Karvonen Salla Maria, Kontiolahti
Kiviniemi Lotta Emilia, Joensuu
Kolehmainen Tiina Karoliina Hannele, Joensuu
Koskinen Anssi Veli Johannes, Saarijärvi
Kähäri Suvi Elina, Liperi
Lahti Aku Juhani, Kuopio
Laihosola Joni Henrik, Joensuu
Lintuniemi Matti Jeremy, Lahti
Markkinen Jaakko Tapani, Joensuu
Nuutinen Jonne Olavi, Joensuu
Nyholm Sarita Anna Pauliina, Tampere
Pasanen Aleksi Antero Nikolai, Rovaniemi
Peltonen Lauri-Joonas, Joensuu
Perätalo Jeremias Joni Johannes, Jyväskylä
Piiroinen Joni Mikael Kalervo, Joensuu
Pykäläinen Sini Tuulia, Kouvola
Rautiainen Niko Tapio, Outokumpu
Suomalainen Ari Heikki Petteri, Outokumpu
Tiainen Tuukka Tapio, Kontiolahti
Timoskainen Veli-Matti, Tohmajärvi
Tuononen Teija Taru, Juuka
Turunen Antti Juhani, Lieksa
Turunen Mirko Olavi, Kontiolahti
Wegelius Markus Mikael, Turku
Viinonen Jere Aarne Rafael, Tampere, Kaksoistutkinto
Ylöstalo Emmi Johanna, Joensuu

Kone- ja metallialan perustutkinto

Elonen Sanna Susanna, Outokumpu
Hottinen Otto Jarinpoika, Outokumpu
Malinen Mikka Taneli, Outokumpu
Matikainen Krister Erik, Outokumpu
Rissanen Vili Eetu Jeremias, Outokumpu
Termonen Sanna Mari, Outokumpu

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Härkönen Liinu Julia, Joensuu
Kinnunen Jonna Emilia, Kitee
Kurtti Anette Elisabet, Joensuu
Kähkönen Anne-Mari Kristiina, Tuusniemi
Laitakari Kia Anette Mikaela, Outokumpu
Mikkonen Valtteri, Outokumpu
Mustonen Emma Maria, Outokumpu
Palviainen Emmi, Ilomantsi
Peltola Lili Roosa-Maria, Kontiolahti
Piironen Roosa Pauliina, Joensuu
Sonné Saana Maaria Annastina, Joensuu

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Lanér Taika Karima, Polvijärvi
Penttinen Anu Maiju Johanna, Outokumpu
Penttinen Saija Marjut Susanna, Outokumpu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Gröhn Jenni Maria, Kontiolahti
Hakkarainen Tanja Anneli, Kuopio
Hirvonen Eveliina Lea, Joensuu
Honkanen Milla Susanna, Outokumpu
Hyvönen Pietu Petja Kasperi, Outokumpu
Immonen Satu-Sanna, Joensuu
Kerkkänen Tanja Kaarina, Joensuu
Kokkonen Sanna Marika, Nurmes
Kortelainen Hannu Kalevi, Liperi
Kuhmonen Riikka Milka Karoliina, Joensuu
Kupiainen Heidi-Marika, Joensuu
Kärkkäinen Marika Susanna, Outokumpu
Laakkonen Mari Annika, Outokumpu
Lauronen Kirsi Liisa, Polvijärvi
Litja Marjo-Riitta, Outokumpu
Lohtander Saara, Joensuu
Mauranen Satu Hellevi, Juuka
Mietala Hanna Saima Helmiina, Outokumpu
Mustonen Ella Aija Annikki, Outokumpu
Mustonen Tiia Anna Karoliina, Kaavi
Naumanen Mari Johanna, Outokumpu
Nevalainen Jukka Tapani, Kontiolahti
Nuutinen Niina Annika, Joensuu
Närhi Lassi-Pekka, Iisalmi
Pakarinen Jonna Pauliina, Tohmajärvi
Pakarinen Virve Marja Carita, Joensuu
Pesonen Veera Johanna, Ilomantsi
Petrova Anastasia, Outokumpu
Pippuri Henna Kaarina, Liperi
Ratilainen Petri, Outokumpu
Salmi Aleksi Olavi, Outokumpu
Savinainen Jaana Eveliina, Outokumpu
Silvennoinen Maarit Hannele, Outokumpu
Taskinen Katri Marika, Outokumpu
Venäläinen Jaana Helena, Helsinki
Vänttinen Noora Vilhelmiina, Outokumpu, Kaksoistutkinto

Tanssialan perustutkinto

Nyyssölä Emma Wilhelmiina, Raasepori
Posti Ella-Mari Katariina, Kuopio
Saarenpää Jens Jari Aleksanteri, Oulu
Tiuraniemi Maiju Elsa Alina, Sodankylä
Tuomioja Emilia Karoliina, Tampere

Ammattitutkinnot

Kaivosalan ammattitutkinto

Fritsch Ari, Oulu
Karhunen Toni Kristian
Kiviniemi Petri Juhani, Ylöjärvi
Koivuniemi Petri Sakari, Sastamala
Palola Ville-Matti, Nivala
Syväjärvi Teemu Kalervo, Keminmaa
Tikkala Janne Petteri, Tornio
Tölli Antero Mikael
Tölli Jorma Tapani Leander, Nivala
Tarvainen Janne Teemu Tapani, Kajaani

Maarakennusalan ammattitutkinto

Honkakoski Jarno Petteri, Tyrnävä
Piikki Toni, Outokumpu

VALTIMON KOULUTUSYKSIKKÖ

Valtimon koulutusyksiköstä valmistuneita.

Perustutkinnot

Metsäalan perustutkinto

Antikainen Ville Markus, Kuopio
Hautanen Heikki Dimitri, Nurmes
Heimonen Joni Markus, Pielavesi
Jalkanen Teemu Väinö Tapani, Lieksa
Juutinen Henri Santeri, Nurmes
Karttunen Vladimir, Joensuu
Komulainen Vili Eeti Aatami, Nurmes
Konola Jere Matti Iisakki, Pyhäntä
Kortelainen Mirko Jimi Julius, Nurmes
Kuittinen Asser Nurmes
Kärkkäinen Jesse-Mikael, Sonkajärvi
Lappalainen Veerti Hannes Aleksanteri, Sulkava
Mertanen Sami Matti Petteri, Polvijärvi
Muhonen Jarno Aleksi, Kontiolahti
Nevalainen Mikko Petteri, Valtimo
Partanen Jonne Juhani, Lieksa
Partanen Ville Aleksi, Nurmes
Parviainen Atte Benjamin, Joensuu
Piirainen Jarkko Iivari, Sotkamo
Repo Santeri Aulis, Tohmajärvi
Riekkinen Juuso Olli Benjami, Kuopio
Rissanen Matti Juhani, Lapinlahti
Ruokolainen Aleksi Markus Sakari, Juuka
Tahvanainen Otto Eemeli, Lieksa
Tiilikainen Kati Marjaana, Joensuu
Toivanen Iiro Visa Hermanni, Kuhmo
Toivanen Jussi Juho Elmeri, Polvijärvi
Tuupanen Niko Petteri, Lieksa
Vaakanainen Antti Aleksi, Lieksa
Vauhkonen Sampo Olli Ilmari, Juuka
Veitmaa Maarjus, Iisalmi

Ammattitutkinnot

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Gröhn Henri, Juuka
Halttunen Arto Kalervo, Kitee
Honkanen Asko, Nurmes
Juvonen Kari Tapio, Kitee
Korhonen Joni Matias, Nurmes
Kostamo Alpo Ensio, Kitee
Kuittinen Olli Juhani, Nurmes
Leskinen Mika Tapani, Kitee
Lihavainen Eetu Oskari, Tohmajärvi
Lipponen Antti, Valtimo
Matikainen Veini Ilari, Kitee
Mourujärvi Mikko Antero, Joensuu
Pekkinen Mika Olavi, Kitee
Purmonen Eetu Petteri, Tohmajärvi
Stranden Janne Pauli Juhani, Kitee
Pyykönen Miska, Valtimo
Sivonen Ville Markus, Ilomantsi

AMMATILLISEEN KOULUTUKSEEN VALMENTAVA KOULUTUS, VALMA

Al-Bayati Hussein Ali Mohammed, Kontiolahti
Antonov Semen, Joensuu
Arkhipova Anna, Joensuu
Bulut Ekrem, Joensuu
Coelho De Rezende Leinonen Elisa, Joensuu
Gagarina Vilena, Joensuu
Halonen Rasmus Petteri, Polvijärvi
Hautaniemi Emilia Anniina, Joensuu
Heikkinen Nea Nicola, Joensuu
Hokkanen Aatu Joona Mikael, Joensuu
Holopainen Mary Joy, Joensuu
Ikonen Iida Susanna, Ilomantsi
Kontkanen Helmi-Lumi Tuulia, Joensuu
Konttinen Janika Karoliina, Joensuu
Kuosmanen Jasse Pietu Asseri, Joensuu
Laukkanen Emilia Helmi Sofia, Kitee
Leskinen Anton Benjamin, Joensuu
Moni Shajeda Akter, Joensuu
Myöhänen Olga, Joensuu
Pasanen Roosa Maria Annikki, Ilomantsi
Pikkarainen Juho Miika Santeri, Joensuu
Pinky Jui Acharjee, Joensuu
Repo Kunthida, Joensuu
Roman Vlad-Vasile, Liperi
Rouvinen Tuulia Katariina, Joensuu
Sakova Julia, Joensuu
Simanainen Anna-Maria, Ilomantsi
Soikkeli Daniial, Kitee
Surakko Tatiana, Joensuu
Tenhunen Emma Mira Annastina, Outokumpu
Tervonen Joanna Ninna Anneli, Joensuu
Tuominen Minttu Suvi Maria, Ilomantsi
Turunen Elisa Pauliina, Joensuu

RIVERIA KANSANOPISTO

Hyvinvointivalmentajan koulutus

Björn Antti Juhani, Kitee
Eronen Anniina, Tohmajärvi
Hankilanoja Mirja Katriina, Joensuu
Hassinen Heidi Johanna, Joensuu
Kärpänen Sanni Maaria, Parikkala
Laakkonen Mari Johanna, Joensuu
Leminen Joni Iivo Olavi, Kontiolahti
Niitlahti Tiia, Lappeenranta
Pakarinen Petri Kalevi, Joensuu
Pehkonen Kaisa Inka Annikki, Joensuu
Reijonen Minna Kaisa, Liperi
Saharinen Leena Ilona, Joensuu
Sallinen Henri Aleksi, Joensuu
Sutinen Katja Susanna, Joensuu
Ukkonen Paula Helena, Joensuu
Viitanen Joona Kristian, Joensuu

Näyttelijäntyön koulutus

Eronen Ella Veera Marianne, Ilomantsi
Grönholm Elisa Katariina, Lappeenranta
Hyrkäs Onni Jalmari, Joensuu
Kinnunen Ronja Riina Regina, Joensuu
Myller Anni Maarit, Karkkila
Partio Auli Marjatta, Rääkkylä
Pitko Satu-Lotta Maria Annikki, Kemi
Röyskö Paula Katariina, Helsinki
Sorola Henni Katariina, Joensuu
Uusitalo Essi Eveliina, Pietarsaari