In English Russian Yhteystiedot Hanketoiminta Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Pixabay
Riveriasta joulukuussa 2021 valmistuneet

Jaa
Etusivu > Ajankohtaiset > Riveriasta joulukuussa 2021 valmistuneet

Riveriasta valmistui  1.12. – 31.12.2021 yhteensä 230 ammattilaista.

Ammattitutkinto 34
Erikoisammattitutkinto 10
Perustutkinto 186

Sydämelliset onnittelut kaikille valmistuneille!

Valmistuneet koulutusyksiköittäin:

Joensuun koulutusyksikkö, Jukolankatu 2
Joensuun koulutusyksikkö, Niskala 18
Joensuun koulutusyksikkö, Peltola 119
Kiteen koulutusyksikkö 15
Lieksan koulutusyksikkö 10
Nurmeksen koulutusyksikkö 12
Oppisopimus, laajennettu oppisopimus 2
Outokummun koulutusyksikkö 29
Joensuun koulutusyksikkö, Niittylahti 12
Valtimon koulutusyksikkö 11

 

Alla valmistuneiden nimet heiltä, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun Riverian verkkosivuilla.

Nimi, kotipaikkakunta, tutkinto

Heikkinen Katja Pauliina Kuhmo Elintarvikealan perustutkinto
Ivanova Anna Nurmes Elintarvikealan perustutkinto
Mäki Karoliina Elina Joensuu Elintarvikealan perustutkinto
Partanen Reija Pauliina Kuopio Elintarvikealan perustutkinto
Antikainen Oona Liisa Joensuu Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Bamberg Martina Anne-Marie Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Kainulainen Sonja Piritta Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Mönkkönen Maiju Tuulia Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Taipale Heli Pauliina Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Tiainen Nora Paulina Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Tuovinen Riikka Maija Emilia Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Arosara Taneli Hiski Hermanni Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Holopainen Niina Virve Johanna Tohmajärvi Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Kokkonen Laura Hannele Juuka Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Pekkarinen Anna Sofia Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Pykäläinen Eveliina Sanni Maria Joensuu Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Saahko Iina Alina Lahti Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Syrjälä Merja Kontiolahti Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
Huttunen Heidi-Maria Aleksandra Joensuu Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Kuosmanen Anna Iida Emilia Joensuu Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Hirvonen Ville Markus Joensuu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Kuronen Eemeli Mika Juhani Joensuu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Lehikoinen Tommi Markus Juuka Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Nousiainen Harri Kristian Joensuu Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Päivinen Jere Petteri Rääkkylä Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Pietarinen Joni Kristian Kontiolahti Koneasennuksen ja kunnossapidon ammattitutkinto
Tolvanen Mika Antti Liperi Koneasennuksen ja kunnossapidon ammattitutkinto
Juppi Jukka-Pekka Nurmes Kuljetusalan ammattitutkinto
Tuononen Tero Eino Antero Juuka Kuljetusalan ammattitutkinto
Karhu Krista Joensuu Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Vanninen Marja-Liisa Joensuu Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
Halonen Jenna Johanna Juulia Joensuu Leipomoalan ammattitutkinto
Hiltunen Iina Marjut Lieksa Leipomoalan erikoisammattitutkinto
Havukainen Päivi Orvokki Liperi Liiketoiminnan ammattitutkinto
Huovinen Matti Sakari Kontiolahti Liiketoiminnan ammattitutkinto
Hyytiäinen Paula Joensuu Liiketoiminnan ammattitutkinto
Naumanen Lari Tapani Outokumpu Liiketoiminnan ammattitutkinto
Ilkko Raisa Marita Sotkamo Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto
Pulkkinen Pirjo Irene Kontiolahti Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto
Huhtala Jami Oskari Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Huotari Petteri Heikki Hermanni Kuhmo Liiketoiminnan perustutkinto
Jouhki Veronika Liperi Liiketoiminnan perustutkinto
Kettunen Heidi Kaarina Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Laukkanen Hanna Mari Emanuela Nurmes Liiketoiminnan perustutkinto
Lievonen Satu Maarit Liperi Liiketoiminnan perustutkinto
Metso Anniina Birgitta Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Oinonen Mimmi Susanna Joensuu Liiketoiminnan perustutkinto
Romppanen Jenna Maija Pauliina Kontiolahti Liiketoiminnan perustutkinto
Toumi Reija Kristiina Tohmajärvi Liiketoiminnan perustutkinto
Kolehmainen Katja Hannele Joensuu Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Hannikainen Lea Nurmes Maatalousalan ammattitutkinto
Aavikko Miranda Joensuu Maatalousalan perustutkinto
Pikkarainen Sanni Kaisu Tuulikki Joensuu Maatalousalan perustutkinto
Ahokas Ville Valtteri Joensuu Matkailualan perustutkinto
Sallinen Carita Lilja Joensuu Matkailualan perustutkinto
Turunen Elina Annika Liperi Matkailualan perustutkinto
Ihanamäki Iina Milka Maria Loimaa Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Jaatinen Feodosia Yusra Mirjami Joensuu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Koistinen Taina Elina Outokumpu Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Piiparinen Leila Irmeli Kontiolahti Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Antila Mika Markus Nurmes Metsäalan ammattitutkinto
Antman Karl Johan Albert Kuhmo Metsäalan ammattitutkinto
Keränen Jari Matti Antero Suomussalmi Metsäalan ammattitutkinto
Ekström Jan Patrik Kalevi Kuhmo Metsäalan perustutkinto
Määttä Antti Samuel Sotkamo Metsäalan perustutkinto
Tanskanen Jere Joonatan Polvijärvi Metsäalan perustutkinto
Päiväpuro Joonas Lieksa Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Jormanainen Päivi Polvijärvi Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Auvinen Jatta Eila Anneli Liperi Pintakäsittelyalan perustutkinto
Gorski Inka Wilhelmiina Joensuu Pintakäsittelyalan perustutkinto
Kiiskinen Saara Maria Joensuu Pintakäsittelyalan perustutkinto
Tanskanen Nella Anette Liperi Pintakäsittelyalan perustutkinto
Piipponen Raili Irmeli Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Räsänen Sari Johanna Outokumpu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Kosunen Matti Heikki Tapani Outokumpu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Kärki Antti Veikko Olavi Joensuu Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Tarnanen Nea Emilia Kontiolahti Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Ermakov Evgenii Lieksa Rakennusalan perustutkinto
Luhio Ville Pekka Joensuu Rakennusalan työmaajohdon erikoisammattitutkinto
Heiskanen Reetta Anna Lyydia Kitee Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Honkanen Sisu Santeri Lieksa Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Hyväri Marika Kitee Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Juvonen Eetu Matti Samuli Liperi Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Järveläinen Hanne Elisa Nurmes Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Makarov Konstantin Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Mustonen Outi Maria Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Toivanen Satu Riikka Liperi Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Vanyukova Luiza Joensuu Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Zhelnova Natalia Ulkomaat Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Niittynen Katja Maria Ilomantsi Ruokapalvelujen ammattitutkinto
Asikainen Oona Maria Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Hyttinen Eveliina Henna Maria Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kinnunen Petja Veikka Elias Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Korhonen Heidi Maria Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Koskinen Riina Emilia Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kräkin Satu Annikki Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kuronen Eveliina Johanna Liperi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kärki Alisa Iida Maria Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lainpelto Edith Anna Sofia Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lempessalmi Emma Irmeli Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lindroos Iiris Anniina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Malkamäki Eeva Erika Markontytär Lahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Martikainen Oona Jatta Eveliina Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Mutanen Mia Kristiina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Pajarinen Jonna Kristiina Outokumpu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Pantilanan Bayloren Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Peltoniemi Paavo Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Raudaskorpi Antti Tapio Outokumpu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Romppanen Jenna Noora Johanna Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Sormunen Anni Kukka-Maaria Outokumpu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Takkunen Jaana Marianne Halsua Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tertsunen Anni Iida Emilia Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Timonen Eerika Nurmes Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Timonen Jutta Kata Riina Joensuu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tolonen Emmi Annika Kitee Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tuovinen Helmi Jelena Kontiolahti Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Tuomela Onni Oskari Liperi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Martiskin Mervi Joensuu Taideteollisuusalan perustutkinto
Rissanen Eetu Albert Kaavi Talonrakennusalan ammattitutkinto
Hartikainen Joonas Samuli Outokumpu Talotekniikan erikoisammattitutkinto
Aaltonen Malla Katariina Outokumpu Tanssialan perustutkinto
Edlund Matilda Sofia Helsinki Tanssialan perustutkinto
Kuosmanen Mikael Joonatan Helsinki Tanssialan perustutkinto
Mäkelä Julia Sini Susanna Ulvila Tanssialan perustutkinto
Palviainen Matti Akseli Kerava Tanssialan perustutkinto
Pennanen Oona Julia Helsinki Tanssialan perustutkinto
Salopuro Tuomas Antti Juhani Outokumpu Tanssialan perustutkinto
Savolainen Nella Matleena Helsinki Tanssialan perustutkinto
Torpakko Galina Joensuu Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Jormanainen Arttu Ilmari Joensuu Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Ignatius Vili Jesse Matias Polvijärvi Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Mustonen Leo Ruslan Joensuu Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Räty Nico Eetu Juhani Kontiolahti Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Lainekivi Markku Sakari Heinävesi Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Wolff Maria Joensuu Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto